Paweł Majka – polski pisarz fantasy

Paweł Majka to twórca, którego z pewnością kojarzy większość czytelników w Polsce. Trudno sobie wyobrazić, że ktoś jeszcze mógł nie słyszeć tego nazwiska. A jednak! Dlatego też dla wszystkich, którzy z jakichś powodów jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z powieściami Majki, prezentujemy dziś jego książki.

Paweł Majka i fantastyczne hity

Dzielnica obiecanaJeśli jesteście miłośnikami gatunku fantasy lub lubicie od czasu do czasu sięgnąć po powieść z tej kategorii, to świetnie trafiliście. Dziennikarskie oko autora i szeroki zakres działań w tym kierunku sprawiają, że jego książki są niezwykle ciekawe. Wnikliwie porusza dany temat i wyczerpuje go w pełni, serwując czytelnikom przejmujące, wciągające i porywające historie.

Jedną z najgłośniejszych książek, jaką wydał Majka jest Dzielnica obiecana, której akcja osadzona jest w uniwersum Metro 2033. Nowa Huta to robotnicze miasteczko, będące XVIII dzielnicą Krakowa. Ludzie, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę wegetują w podziemnych schronach licząc, że ich los kiedyś się odmieni. Ale wśród strzępów cywilizacji, przeżycie każdego kolejnego roku graniczy niemal z cudem. Mieszkańcy Niebiańskie pastwiskaNowej Huty postanawiają wyruszyć w podróż by odnaleźć mityczny raj – Kombinat. Nie mają pojęcia, że z centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która na zawsze odmieni znany im świat…

Ale Paweł Majka w artystycznym dorobku ma mnóstwo innych, wspaniałych opowieści. Jednym z najgłośniejszych opowiadań, za które otrzymał wiele znaczących nominacji i nagród jest Niebiańskie pastwiska. Tutaj czytelnicy znajdą wszystko, czym pisarz podbił serca odbiorców. Epicki rozmach space opery na wzór Petera F. Hamiltona. Ogromne pokłady metafizyki, których nie powstydziłby się sam Frank Herbert oraz twardy realizm wojny spod znaku Glena Cooka.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać nie przekonanych. Gwarantujemy, że wśród licznych opowiadań i książek Majki, każdy miłośnik gatunku znajdzie coś dla siebie.

Tutaj znajdziecie wszystkie powieści. Gorąco polecamy! 

Przeczytaj także