Paryska kochanka – książka oparta na prawdziwych wydarzeniach

Paryska kochanka - kup na TaniaKsiazka.plParyska kochanka to książka, która na polskim rynku będzie dostępna od 27 lutego 2019 roku. Ten tytuł przypadnie do gustu wszystkim wielbicielkom literatury faktu i prawdziwych historii. Dzisiaj, w dobie Internetu i niemal powszechnego dostępu do mediów społecznościowych, nikogo nie dziwi nagła popularność osoby, która jeszcze wczoraj była nieznana. Świat celebrytów okazał się niezwykle rozciągliwy, a do puli wątpliwych gwiazdeczek dołączają kolejne nazwiska. Zastanawiałyście się jednak, jak niegdyś zdobywano popularność? Albo czy są w historii postacie, które odnalazłby się idealnie w roli celebrytki? Właśnie o jednej z nich jest prezentowana dziś książka. Zainteresowane? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Paryska kochanka – prawdziwa historia kurtyzany, która zbudowała imperium na kłamstwie

Valtesse de la Bigne, bo o niej mowa, określana jest jako Kim Kardashian XIX wieku. Co sprawiło, że przyległ do niej taki przydomek?

Była modelką Maneta i muzą Zoli. W kolumnach plotkarskich miała zawsze stałe miejsce. I podobno uwiodła przyszłego króla Edwarda VII i Napoleona III. Valtesse de la Bigne, kurtyzana, podbijała paryskie salony dzięki niebanalnej urodzie i sprytowi. Okazuje się jednak, że hrabina ukrywała przed wszystkimi wstydliwy sekret. Urodziła się w skrajnej nędzy, w paryskim zaułku. Od najmłodszych lat robiła więc wszystko, by wydostać się z ubóstwa. Spryt i uroda szybko pozwoliły jej zrozumieć, że droga na szczyt wiedzie przez alkowy wpływowych mężczyzn.

Prezentowana dziś książka to niezwykła historia kobiety, która mimo niskiego urodzenia zawsze mierzyła wysoko. Sposoby, jakimi się posługiwała, by zdobyć sławę i bogactwo, zaskakują do dziś. I bez wątpienia zawstydziłyby niejedną współczesną celebrytkę.

Przypominamy, że książka pt. Paryska kochanka będzie dostępna w sprzedaży od 27 lutego bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ja wszystkim miłośniczkom literatury faktu i historii opartych na faktach. Przekonajcie się same, jak niegdyś wyglądał plotkarski świat i czym do dziś intryguje Valtesse de la Bigne. Autorka, Catherine Hewitt, stworzyła świetną i wciągającą biografię, która cieszy się już sporym zainteresowaniem na całym świecie.

Przeczytaj także