Papuga i ratlerek – nowość od Głowińskiego!

Papuga i ratlerek - kup na TaniaKsiazka.plPapuga i ratlerek to gorąca nowość, której autorem jest Michał Głowiński. W związku z tym prezentowany dziś tytuł przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele literatury pięknej. Nie bez powodu do Głowińskiego przywarła łatka jednego z najwybitniejszych polskich humanistów. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z jego książkami, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie! Sprawdźcie sami.

Papuga i ratlerek – zbiór poruszającej prozy

Prezentowana dziś książka to nic innego jak zbiór opowiadań Głowińskiego. Krótsze formy pokazują, że tak głębokie zaangażowanie w rejestrowaniu świata dziś już się nie zdarza w literaturze. Autor sprawia, że w jego tekstach ożywają dawni nauczyciele akademiccy, koledzy z roku czy spotkani przypadkowo przechodnie i profesorowie. Poza tym twórczym impulsem do snucia historii może stać się wycinek prasowy, spotkanie starej znajomej na poczcie czy nowe, zaskakujące użycie słowa w tekście. Michał Głowiński udowadnia, że jego intelekt jest żywy i wciąż aktywnie poszukuje możliwości rozwoju. W związku z tym pisarz ma umiejętność umieszczania w szerokim kontekście społecznym, historycznym i ludzkim najdrobniejszego zdarzenia codzienności.

Co jeszcze was tu spotka? Opowieść o wycieczce z koleżanką na daleką Pragę „w czynie społecznym”. Która błyskawicznie staje się pretekstem do aktualnej jak nigdy refleksji o przyzwoitości i wstydzie. Poza tym wizyta u fryzjera okazuje się doskonałą okazją do przyglądania się niezmiennej szkodliwości stereotypów. Kiczowaty obraz okładki magazynu wydanego w czasach głębokiego stalinizmu zachęca do odbycia podróży do dawno nieodwiedzanych miejsc. Jednak mimo wszystko, niezmiennie, w prozie Głowińskiego centrum stanowi człowiek. Człowiek z ułomnościami, słabościami i nieoczywistym pięknem. W kinie, w sklepie, przed półką z gazetami. Tym samym autor nie przestaje przyglądać się sobie i ludziom z dystansem i życzliwą refleksją.

Prezentowaną dziś książkę pt. Papuga i ratlerek Michała Głowińskiego znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także