Ostatnie rozdanie – Wiesław Myśliwski

Ostatnie rozdanie - kup na TaniaKsiazka.plOstatnie rozdanie Wiesława Myśliwskiego to doskonała propozycja dla wszystkich fanów polskiego pisarza. Warto tutaj wspomnieć, że autor to jeden z najważniejszych pisarzy we współczesnej polskiej literaturze. W związku z tym ma na swoim koncie kilka bestsellerowych tytułów, które w błyskawicznym tempie stały się narodowymi hitami. Poza tym książki Myśliwskiego to proza niezwykle przejmująca i mądra, kierowana do wytrawnego czytelnika. Jeśli zatem do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję. Sprawdźcie sami!

Ostatnie rozdanie – mistrz polskiej prozy powraca

Powieści Wiesława Myśliwskiego wynikają z głębokiej wewnętrznej potrzeby wyrażenia i równocześnie poznania prawdy o ludzkim losie, przeznaczeniu, przemijalności, pamięci, miłości, sensie istnienia. W związku z tym właśnie o tym, chociaż nie tylko, mówi jego najnowsza książka. Można śmiało rzec, iż jest to dzieło „totalne”. W tej pozycji autor obejmuje całość ludzkiego doświadczenia i dotyka tajemnicy bytu. Poza tym to doskonała zachęta do myślenia. Czytelnicy natomiast nie znajdą tu pouczeń, moralizatorstwa i oceniania. Ponieważ Myśliwski pokazuje życie z jego dobrymi i złymi stronami. Ponadto to powieść filozoficzna, wielowymiarowa, której tematem jest człowiek i ludzki los zawieszony między przypadkiem a koniecznością.

To jedna z tych lektur, która jest perfekcyjnie skonstruowana. A w związku z tym zachęca do przeczytania jej wielokrotnie. Ponieważ za każdym razem czytelnik odkrywa jej nowe wymiary i perspektywy. Żywioł opowieści sprawia, że odbiorca zatapia się w niej i oddaje się jej zniewalającemu nurtowi.

Wiesław Myśliwski nie bez powodu ma na swoim koncie mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień literackich. Jego książki to prawdziwe arcydzieła prozy, które niejednokrotnie były wystawiane na deskach teatrów. Poza tym niektóre tytuły doczekały się także ekranizacji. Nic więc dziwnego, że najnowsza książka autora cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników.

Przypominamy, że książka pt. Ostatnie rozdanie jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej i polskiej prozy.

Przeczytaj także