Oryks i Derkacz – nowość od Margaret Antwood!

Dzisiaj, drodzy czytelnicy, mamy przyjemność przedstawić wam książkę pt. Oryks i Derkacz. Powieść wyszła spod pióra znanej i cenionej pisarki, Margaret Atwood. Dobrą wiadomością dla wszystkich jej miłośników jest również fakt, iż najnowsza publikacja początkuje trylogię Maddaddam. To oznacza, że w przyszłości można spodziewać się kolejnych części, które dostarczą czytelnikom mnóstwo radości i rozrywki.

Rzućcie okiem na Oryks i Derkacz

W najnowszej powieści autorka przedstawia poruszającą historię miłości, kreując przy tym fascynującą wizję przyszłości. Śmiercionośna zaraza zgładziła ludzkość, a Yeti próbuje przetrwać w świecie, gdzie najprawdopodobniej jest ostatnim człowiekiem. Bohaterowi trudno jest pogodzić się z myślą, iż jego najlepszy przyjaciel, Derkacz oraz ich wspólna ukochana Oryks nie żyją. Pozostaje też mnóstwo pytań bez konkretnej odpowiedzi. Dlaczego świat się rozpadł, a przeżyły zielonookie dzieci Derkacza? Yeti w poszukiwaniu odpowiedzi wyrusza przez bujne lasy porastające teren wielkiego miasta, gdzie niegdyś ogromne korporacje prowadziły niebezpieczne i niekontrolowane eksperymenty z inżynierią genetyczną.

W owej powieści pisarce udaje się przenieść czytelnika w niedaleką przyszłość. Co gorsze, okazuje się, że jej wizja jest niebezpiecznie znajoma współczesnej ludzkości. Jednocześnie owy obraz przerasta wszelkie wyobrażenia. Wielbiciele jej twórczości znajdą tu wiele charakterystycznych cech, za które pokochali Atwood. Czarny humor, przenikliwość obserwacji i wykreowany świat, który mimo fikcyjności jest niezwykle wiarygodny. Przekonajcie się sami, że wizja postapokaliptycznego świata nie została jeszcze w pełni omówiona na łamach literatury. Pisarka udowadnia, że jest w szczycie formy i po raz kolejny nie zawodzi czytelników. Gwarantujemy, że losy bohaterów jeszcze długo po skończeniu czytania będą zaprzątać wam głowę.

Wszystkim gorąco polecamy powieść Oryks i Derkacz, którą znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także