Opowieści upadłych bestii – Spirit Animals, wydanie specjalne

Spirit Animals to popularna seria książek dla dzieci i młodzieży. Autorami książek, jakie ukazały się w cyklu, są pisarze światowej klasy. Wystarczy wymienić Brandona Mulla lub Maggie Stiefvater. Już pod koniec września będzie mieć premierę wydanie specjalne — Opowieści upadłych bestii.

W wydaniu specjalnym znajdziecie pięć opowiadań, które wyszły spod piór, tudzież palców, różnych autorów. Jednym z nich jest Brandon Mull, autor m.in popularnego wśród młodych miłośników fantasy Baśnioboru.

Spirit Animals: Opowieści upadłych bestii 

Zanim przejdziemy do nowej książki, przypomnijmy sobie, o czym właściwie jest seria Spirit Animals. Bohaterami książek, które wchodzą w skład cyklu, są nastolatkowie. Dzieciaki odkrywają, że różnią się od rówieśników. Dzięki temu, że noszą w sobie zwierzoduchy, mają niezwykłe moce. Wraz z mocą pojawia się też wielka odpowiedzialność. Nastolatkowie będą walczyć ze złem, bo mają stać na straży świata.

W skład cyklu do tej pory wchodziło 8 książek, a 29 września będzie mieć premierę dziewiąta — Opowieści upadłych bestii. 

O czym są Opowieści upadłych bestii?

W dawnych czasach w Erdasie królowały Wielkie Bestie. Jednak część z nich zdradziła i skazała swoich pobratymców na zagładę. Upadłe Wielkie Bestie jako zwierzoduchy odradzają się w ludziach. Tylko że dzieciaki obdarzone mocą wcale nie są bezpieczne. Poluje na nie tajemniczy myśliwy, który nie spocznie, póki nie odbierze Bestiom życia. Nikt nie jest bezpieczny, nawet ten, kto udziela im schronienia.

Brandom Mull wraz z innymi autorami serwuje opowieści o legendach ze świata Spirit Animals. Czytelnik dostaje aż tętniące od przygód historie podejmujące temat odwiecznej walki dobra ze złem. To także opowiadania o odwadze i jej poszukiwaniu, w końcu nasi bohaterowie są w stanie zrobić wszystko, żeby ocalić mityczne stworzenia.

Najnowszą książkę z serii Spirit Animals możecie znaleźć w tym miejscu. Co prawda do premiery jeszcze trochę poczekamy, ale w naszej księgarni przedsprzedaż już ruszyła. Jeżeli nie znacie jeszcze tej serii, a chcielibyście przeżyć przygodę ze zwierzoduchami, to po inne książki, jakie ukazały się w ramach tego cyklu, zajrzyjcie tutaj: Seria Spirit Animals.

Przeczytaj także