Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia

Operator 112 - kup na TaniaKsiazka.plOperator 112. Relacja z centrum ratowania życia to pozycja, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele polskich reportaży. Ta książka to jedna z tych propozycji, które skłaniają do refleksji i dają czytelnikowi sporo do myślenia. Praca w takim centrum nie należy do najłatwiejszych. To ogromny stres i odpowiedzialność za ludzkie życie. Nierzadko też operatorzy muszą mierzyć się z żartami czy błahymi powodami blokowania linii. A przecież w tym czasie problem z dodzwonieniem się może mieć ktoś, kto naprawdę potrzebuje pomocy. Prezentowany dziś tytuł jest już dostępny w sprzedaży i zainteresuje każdego fana gatunku.

Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia – kilka słów o książce

Każda rozmowa zawsze zaczynała się tak samo: „Operator 36, w czym mogę pomóc?”. Jednak dalsza jej część to wielka niewiadoma. Za każdym razem, kiedy operator podnosi słuchawkę, nie ma pojęcia, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Czy czeka go dziesięć minut wysłuchiwania wyzwisk od pijanego mężczyzny? A może właśnie dzwoni zrozpaczona matka, której dziecko odchodzi w jej ramionach? Lub po drugiej stronie jest samobójca, który za moment targnie się na swoje życie?

Autorem książki jest Roman Klasa, który przez sześć lat pracował w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, jako operator numeru alarmowego 112. A chociaż nigdy nie widział swoich rozmówców, to ich los najczęściej zależał właśnie od niego. W związku z tym czytelnicy otrzymują prawdziwą, wstrząsającą i szokującą opowieść człowieka, który przez lata był uczestnikiem ludzkich dramatów. Poza tym mężczyzna wspomina również proces rekrutacji do CPR. Przywołuje najciekawsze przypadki zgłoszeń na numer 112 i przedstawia realia pracy ludzi, którzy nie są zauważani. Mimo że każdego dnia biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie.

Przypominamy, że książka pt. Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia jest już dostępna w sprzedaży. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją każdemu miłośnikowi literatury faktu i polskich reportaży.

Przeczytaj także