Olga Rudnicka – bestsellerowa pisarka

olga_rudnicka_pisarka-jpegOlga Rudnicka – polska autorka wielu znakomitych kryminałów. Dzisiaj, drodzy czytelnicy, przybliżymy wam twórczość właśnie tej pisarki. W szale świątecznych zakupów łatwo zapomnieć o chwili relaksu. Skupiamy się na poszukiwaniu idealnych prezentów, chcemy zapiąć wszystko na ostatni guzik. I gdzie tu znaleźć jeszcze czas na wychwycenie ciekawych pozycji książkowych na własny użytek? Dlatego też przychodzimy z pomocą. Jeśli już od jakiegoś czasu w waszej domowej biblioteczce nie pojawiła się żadna nowa powieść, to macie szansę to zmienić. Zróbcie sobie gwiazdkowy prezent już teraz.

Olga Rudnicka i jej twórczość

Można powiedzieć, że dla Rudnickiej pisanie jest czymś w rodzaju hobby. Prywatnie autorka pracuje, jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. W świecie literatury debiutowała powieścią Martwe jezioro, która od razu podbiła serca miłośników mrocznych tajemnic i zawiłych intryg. Autorka w umiejętny sposób buduje napięcie i dawkuje czytelnikowi kolejne szczegóły, przyczyniające się do rozwiązania sprawy. Obecnie Olga na koncie ma wiele wspaniałych historii, z którymi warto się zapoznać. Do tych sztandarowych należą:

Zacisze 13 – doskonale wyważona czarna komedia. Bohaterkami są przyjaciółki, Marta i Aneta, które znajdują dwa trupy. I chociaż trudno to zrozumieć, z różnych powodów zamiast zgłosić sprawę na policję, chowają zwłoki w piwnicy. Powieść doczekała się kontynuacji pt. Zacisze 13. Powrót.

Czy ten rudy kot to pies? – tutaj czytelnicy mają okazję poznać dalsze losy bohaterek z debiutanckiej powieści pt. Martwe jezioro. Ula wplątuje się w romans z szefem a kiedy sprawa wychodzi na jaw, musi uciekać z miasta. Kiedy ląduje w małej wiosce, tamtejsza policja berze ją za poszukiwaną kryminalistkę. To z kolei sprawia, że trafia do domu mężczyzny, który najprawdopodobniej w ogrodzie ukrywa zwłoki.

Oczywiście to tylko wybrane historie autorstwa Olgi Rudnickiej. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z szerokim wachlarzem książek, które proponuje pisarka. Nie czekajcie ani chwili dłużej i sprawcie sobie świąteczny prezent już dziś!

Wszystkie powieści znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także