Odnowione wydanie Więzów krwi Kossakowskiej!

Więzy krwi - kup na TaniaKsiazka.plOdnowione wydanie Więzów krwi to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości polskiej autorki. Mai Lidii Kossakowskiej. To także doskonała wiadomość dla każdego wielbiciela rodzimej literatury fantasy. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tej pisarki, dziś jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Tym bardziej że prezentowany tytuł Więzy krwi to zbiór opowiadań. Książka więc świetnie sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu, ale również w podróży. Krótkie formy to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy nie lubią przerywać historii w połowie czytania, by nie gubić wątku. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was do zapoznania się z prezentowaną dziś pozycją.

Odnowione wydanie Więzów krwi – dla każdego coś ciekawego

Jak już wspomnieliśmy, dzisiejszy tytuł to zbiór krótszych form. Opowiadania, które w nim znajdziecie to pełnokrwiste i intrygujące historie. Wszystkie łączy ze sobą mroczny klimat, zagłada, poczucie beznadziei, a przede wszystkim śmierć. To fantastyczny kalejdoskop opowieści, w których wyraźnie odbija się talent Kossakowskiej. W końcu nie bez powodu autorka została okrzyknięta pierwszą damą polskiej literatury fantasy.

W tym tomie każde nawet najmniej istotne zjawisko ma znaczenie. Upierdliwa mucha, której bohater wolałby nie widzieć. Gdzieś w dżungli pojawia się demon, który wyciąga widmowe ręce po kolejną ofiarę. Tutaj nawet najzwyklejsze zakupy urastają do rangi święta. Pojawiają się nawet Zakony Handlowe, a wierni urządzają coroczne pielgrzymki do ich świątyń! Zapach rdzy, wanilii i gorzkich migdałów zwiastuje natomiast pojawienie się Anioła Śmierci.

Ale to nie wszystko. Autorka stworzyła tu również mikropowieść, w której snuje historię o wydarzeniach w świecie po drugiej stronie lustra. Rządzi tam Lud Luster, prowadzone są niejasne interesy, a w powietrzu czuć zapach krwi i zemsty.

Wszyscy ci, którzy poszukują mrocznych i nietuzinkowych opowiadań, znajdą w tej książce coś dla siebie. Maja Lidia Kossakowska zachwyca swoim lekkim piórem, inteligentnym dowcipem i złożonymi postaciami.

Odnowione wydanie Więzów krwi znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom polskiej literatury fantasy.

Przeczytaj także