Odnowione wydanie książki Stanisława Grzesiuka!

Odnowione wydanie książki Stanisława Grzesiuka. Pięć lat kacetu - sprawdź na TaniaKsiazka.plOdnowione wydanie książki Stanisława Grzesiuka to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości autora. Tym razem Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z pierwszym i jedynym wydaniem lektury pt. Pięć lat kacetu, które zostało wypuszczone na rynek bez żadnych skreśleń i cenzury. Jak z pewnością orientuje się większość fanów Grzesiuka, historia te już raz ujrzała światło dzienne. Jednak po rynku krążyła w niezwykle okrojonej wersji, poddana skrupulatnej cenzurze. Już od 25 stycznia 2018 roku Czytelnicy mają możliwość zapoznać się z uzupełnionym wydaniem. Nie zabraknie więc mnóstwa nowych i zaskakujących faktów. Koniecznie sprawdźcie to sami! Książka szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy uwielbiają literaturę faktu i polskie reportaże.

Odnowione wydanie książki Stanisława Grzesiuka – pierwsze wydanie bez cenzury

Czytelnicy w tej książce zetkną się ze wspomnieniami z obozów koncentracyjnych Dachau, Mauthausen i Gusen. Ci, którzy mieli już okazję zapoznać się z twórczością Stanisława Grzesiuka, wiedzą, czego się spodziewać. Pisarz z właściwym sobie humorem, szczerością i bezpośredniością opisuje działanie nazistowskiej maszyny śmierci. Stara się również uchwycić cenę człowieczeństwa w miejscu, które bezlitośnie z niego obdzierało.

Co nowego znajduje się w prezentowanym dziś wydaniu? Po wielu latach od pierwszego wydania porównano książkę z rękopisami Grzesiuka. I przywrócono wszystkie fragmenty usunięte przez cenzurę oraz wydawcę. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się, m.in. z fragmentami najważniejszych recenzji oraz wypowiedziami samego autora na temat książki.

Warto wspomnieć, że kiedy w maju 1958 roku książka trafiła do księgarni, szybko znikła z półek. Biblioteka? Tam na wypożyczenie czekało się nawet rok! Czytelnicy słali do autora mnóstwo listów z prośbą o interwencję. Byli więźniowie prowadzili szerokie dyskusje na temat publikacji, a samemu pisarzowi wytoczono proces o zniesławienie. Ten zakończył się jednak ugodą. Co takiego ma w sobie ta historia, że wciąż wzbudza wiele emocji i prowokuje do dyskusji? Pięć lat kacetu to opowieść pozbawiona ambicji artystycznych. Prezentuje odbiorcy zimną, przenikliwą i dokładną relację człowieka, który dzięki sprytowi i ogromnemu szczęściu, przetrwał piekło.

Odnowione wydanie książki Stanisława Grzesiuka pt. Pięć lat kacetu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także