Odnaleźć się – sensacyjny debiut!

Odnaleźć się - kup na TaniaKsiazka.plOdnaleźć się to książka, która zainteresuje wszystkie miłośniczki literatury kobiecej, beletrystyki i literatury pięknej. Lektura, której autorką jest Agnes Lidbeck, na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 31 marca 2019 roku. Warto tutaj wspomnieć, że to jedna z najczęściej omawianych książek szwedzkich w 2017 roku. Co takiego ma w sobie ta historia? Dlaczego skradła serca tysięcy czytelniczek na całym świecie i zyskała ogromną popularność? Koniecznie sprawdźcie to same, czytając dalej!

Odnaleźć się – jedna z najczęściej omawianych książek szwedzkich

Główną bohaterką powieści jest Anna, która właśnie znajduje się w szpitalu z mężem i dopiero co urodzonym synkiem. Ale atmosfera jest sielankowa tylko z pozoru. Bo kobieta nie jest ikoniczną Pramatką. Brakuje jej pewności siebie, zupełnie nie odnajduje się w swojej roli, a jej samoocena wynika z tego, jak postrzegają ją mężczyźni. W jej życiu chodzi tylko o to, by być potrzebną, pożądaną i dostrzeganą.

Wobec tego Anna służy nie tylko swoim dzieciom i mężowi, ale także starszemu kochankowi. Jej praca zawodowa wymieniona jest tylko mimochodem. Czytelniczki nie dowiadują się niczego o jej przyjaciołach czy innych bliskich osobach. Kobieta nie ma odwagi powiedzieć, czego by chciała. Zresztą sama tego nie wie. Pewna jest tylko jednego: chciałaby, aby w jej życiu zdarzyło się coś nadzwyczajnego, „całkiem odmiennego od prania”. Ta tęsknota sprawia, że zostawia za sobą dotychczasową uporządkowaną egzystencję. A wszystko to dla mniej uładzonego mężczyzny, intelektualisty. Czy w nowym związku będzie w stanie uniknąć dawnych błędów?

Autorka podchodzi do tematu bezstronnie. Dzięki temu czytelniczki mają szansę zastanowić się, czy jej podejście jest feministyczne, czy też przeciwnie, jest to krytyka postmodernistycznego świata z jego pustką i bezdusznością. Jedno jest pewne, obok tego sensacyjnego debiutu nie można przejść obojętnie.

Jeszcze raz przypominamy, że książka pt. Odnaleźć się będzie dostępna w sprzedaży od 31 marca 2019 roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim czytelniczkom, które poszukują nietuzinkowych i wciągających historii, które skłaniają do refleksji.

Przeczytaj także