Od urodzenia – absolutny hit!

Od urodzeniaOd urodzenia to prowokacyjna książka, której autorką jest Elisa Albert. Jak każda dobra książka, wzbudza wiele emocji. Szokuje, zadziwia i skłania do głębokich refleksji. Jedna z odważniejszych publikacji ostatnich lat, określana mianem „skutecznej pigułki antykoncepcyjnej”. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

O czym mówi Od urodzenia?

Jest to historia świeżo upieczonej mamy – Ari. Społeczne i kulturowe oczekiwania wobec kobiet wymuszają na nich bycie idealną rodzicielką. Dzień w dzień z uśmiechem na ustach, nieśmiało przyznając, że czasem jest ciężko, opowiadają o tym, że macierzyństwo to najpiękniejszy czas w życiu. Tego oczekuje od nich otoczenie, rodzina, najbliżsi przyjaciele, społeczna konwencja. Co jednak, kiedy kobieta zupełnie nie odnajduje się w nowej roli? W takiej właśnie sytuacji znalazła się główna bohaterka. Narodziny syna, Walkera, okazały się dla niej zbyt przytłaczające. Nie umie ona odnaleźć się w nowej sytuacji. Co za tym idzie, pogłębia się jej poczucie izolacji od świata. Kobieta czuje się jak samotne drzewo, któremu wyrwano korzenie – chwieje się na wszystkie strony – a upadek zdaje się być nieunikniony.

Od urodzenia można przyrównać do rodzaju manifestu. Manifestu współczesnych kobiet, młodych matek, których kontrowersyjne emocje i uczucia zostały poddane wnikliwym analizom. Czytelnicy znajdą tutaj również studium nad małżeństwem oraz kobiecą przyjaźnią. Możecie być pewni, że nigdy przedtem nie odważono się w taki sposób przedstawić macierzyństwa w literaturze. Przetrzyjcie oczy i przygotujcie umysły na prawdziwy obraz odczuć młodej matki, o których nie mówi się głośno.

 Elisa Albert to bez wątpienia wirtuozka współczesnej prozy feministycznej. Dlatego też gorąco polecamy wam książkę Od urodzenia, której jest autorką.

Przeczytaj także