Oblicza Wielkiej Brytanii – ciekawe historie

Oblicza Wielkiej Brytanii - kup na TaniaKsiazka.plOblicza Wielkiej Brytanii to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu i reportaży. Autorem książki jest Dariusz Rosiak, polski dziennikarz prasowy i radiowy. Część odbiorców z pewnością kojarzy go z audycji pt. Raport o stanie świata, którą prowadzi w Trójce. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że Rosiak współpracuje także z redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia. Na koncie ma też już niemały dorobek literacki. Jego reportaże cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników i zawsze wzbudzają wiele emocji, bo poruszają istotne kwestie i tematy, dotyczące nie tylko naszego kraju, ale i świata. Zainteresowani, co tym razem ma do powiedzenia polski dziennikarz? Koniecznie to sprawdźcie!

Oblicza Wielkiej Brytanii, czyli skąd wziął się brexit i inne historie o wyspach

W prezentowanej dziś książce czytelnicy będą mieli okazję wyruszyć wraz z autorem w podróż po nieznanej dotąd Wielkiej Brytanii. Jak każdy kraj, Brytyjczycy mają swoją historię, która ukształtowała ich w specyficzny sposób. I prawda jest taka, że dopóki się tam nie zamieszka i nie wtopi w kulturę, nie będzie się w stanie poczuć tego klimatu. Dzięki tej książce niekoniecznie trzeba lecieć aż na samą wyspę. Wystarczy rozsiąść się wygodnie we własnym fotelu, w domowym zaciszu i sprawdzić, co o Brytyjczykach mówi się na co dzień. Do czego służy im dom i dlaczego mają tak zamknięty do niego stosunek? Czy brexit to przejaw racjonalności, czy może największa głupota ostatnich lat?

Różne zjawiska wpłynęły na obraz dzisiejszej Wielkiej Brytanii. Szczególny udział ma w tym współczesna polityka, decyzje i nastawienie obywateli. Dlaczego coraz więcej osób obawia się wchłonięcia przez Europę, pedofilii i utraty domu? Czy istnieje realny przesłanki ku temu, aby właśnie tak czuli się Brytyjczycy?

Książkę pt. Oblicza Wielkiej Brytanii znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom polskich reportaży i literatury faktu. Ten tytuł z pewnością odpowie wam na niejedno trudne pytanie. Autor podchodzi do tematu z dużym dystansem, a nieraz i humorem. Ponieważ chce zachęcić czytelników do samodzielnego myślenia oraz rozważenia niektórych spraw.

Przeczytaj także