Obcym alfabetem – popularnonaukowy bestseller

Obcym alfabetem - kup na TaniaKsiazka.plObcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami to książka, która jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowana dziś pozycja przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom literatury popularnonaukowej. Poza tym powody do zadowolenia mają ci, którzy interesują się polską polityką. Autor, Grzegorz Rzeczkowski, znany dziennikarz, a z wykształcenia socjolog, po raz kolejny bacznie przygląda się rosyjskim śladom na rodzimej arenie politycznej. Jesteście ciekawi, co tym razem udało się mu ustalić? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Obcym alfabetem – kilka słów o aferze podsłuchowej

Afera podsłuchowa pięć lat temu wywołała jeden z największych kryzysów w historii Trzeciej Rzeczypospolitej.  Miała być tym samym historią biznesowej zemsty Marka Falenty. Właśnie taką wersję, z małymi wyjątkami, kupili wszyscy. Od dziennikarzy po prokuratorów i sądy. Mimo że, skala tego procederu podsłuchowego jest w historii zachodnich demokracji bezprecedensowa. Poza tym niewielu zadało sobie trud, by zapoznać się z tą sprawą bardziej szczegółowo. Nikt do końca nie zbadał, dokąd tak naprawdę prowadzą tropy z restauracji „Sowa & Przyjaciele”. Chociaż premier Donald Tusk wspominał o scenariuszu pisanym „obcym alfabetem”.

Prezentowany dziś tytuł dowodzi, że łańcuszek powiązań prowadzi wprost do Rosji. Konkretnie do osób związanych z Kremlem i jego tajnymi służbami. W związku z tym autor odsłania słabość państwa i niemoc jego instytucji, które skompromitowały śledztwo w sprawie podsłuchów. Poza tym Rzeczkowski  obnaża bulwersującą rolę w tej sprawie ludzi bliskich PiS. Ludzi, wykorzystujących „rosyjskie” nagrania z restauracji do uderzenia w rząd RP. Okazuje się bowiem, że Falenta był w tej rozgrywce jedynie zdeprawowanym i zdemoralizowanym pionkiem. Prawdziwi zleceniodawcy i beneficjenci afery podsłuchowej są lokatorami gmachów przy placu Czerwonym. A ich wspólnicy w tym procederze rządzą Polską.

Przypominamy, że książka pt. Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami jest już dostępna w sprzedaży. Prezentowany dziś tytuł znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury popularnonaukowej i tym, którzy interesują się areną polityczną w naszym kraju.

 

Przeczytaj także