O, choroba! – książka cegiełka. Dochód dla dzieci walczących z nowotworami

Trudno jest rozmawiać o chorobie nowotworowej, nawet z dorosłymi. A jak z tematem raka oswajać dzieci? Można to zrobić przy pomocy publikacji pod tytułem O, choroba! – książka cegiełka autorstwa Bogusia Janiszewskiego, z ilustracjami Maxa Skorwidera to dobry początek. Dochód z jej sprzedaży zostanie natomiast przeznaczony dla podopiecznych Fundacji ISKIERKA. Więcej informacji o akcji znajdziecie poniżej.

O, choroba! - książka cegiełka. Dochód dla dzieci walczących z nowotworami

O, choroba! – książka charytatywna

Dziecko to światło. Rak to ciemność. A ta książka jest jak latarnia, która oświetla najczarniejszą drogę. Z nią strach staje się malutki jak piesek, a nadzieja potężna niczym słońce.

Główną bohaterką książki jest dwunastolatka o imieniu Adela. Dziewczynka ma brata Olka i jej pasją jest taniec. Wszystko układało jej się świetnie do momentu, gdy pojawia się u niej dziwna pani, która przedstawia się jako Choroba.

Nie chce odczepić się od dziewczynki, a Adela z dnia na dzień traci siły, przestaje jej nawet smakować kakao. W końcu po serii badań pada okropne słowo na „r”…

O, choroba! – dochód dla dzieci walczących z rakiem i ich rodzin

Książka O, choroba! to efekt współdziałania duetu autorsko-ilustratorskiego, czyli Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera, znanych z serii pod tytułem To, O Czym Dorośli Ci Nie Mówią.

Nowa publikacja powstała we współpracy z psychologami i lekarzami, ale także małymi pacjentami i ich rodzicami. O, choroba! łamie tabu, przynosi pomoc w przepracowywaniu trudnych emocji.

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na wsparcie chorych i ich najbliższych, podopiecznych fundacji ISKIERKA:

Zebrane środki umożliwią zapewnienie dodatkowego dostępu do pomocy psychologicznej, szczególnie w sytuacji pandemii i obostrzeń z niej wynikających. To indywidualne interwencje kryzysowe, konsultacje psychologiczne oraz terapie krótkoterminowe podopiecznych fundacji i ich rodzin, Pomoc udzielana będzie zarówno w trakcie leczenia, po jego zakończeniu, jak i dla rodziców po stracie dziecka.*

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora.

Partnerami akcji są: Voxel, SorDrew, Amgen, AnBud, Software House, Exorigo Upos.

Księgarnia TaniaKsiazka.pl także wspiera tę charytatywną inicjatywę. Książkę cegiełkę możecie zamówić u nas już teraz W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

*Źródło: wydawnictwoagora.pl/akcja-charytatywna-i-ksiazka-cegielka-o-choroba-na-rzecz-dzieci-z-chorobami-nowotworowymi

Przeczytaj także