Nowości z literatury pięknej i zapowiedzi

Nowości z literatury pięknej i zapowiedzi to doskonałe zestawienie dla każdego miłośnika tego typu książek. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele beletrystyki i nietuzinkowych powieści, które intrygują. W związku z tym, jeśli jesteście ciekawi, co nowego w świecie książek i po co warto sięgnąć, koniecznie sprawdźcie nasze dzisiejsze zestawienie. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tu coś dla siebie. Poza tym to świetne propozycje na wiosenne, ciepłe popołudnia. Koniecznie to sprawdźcie!

Ziemiożerczyni - kup na TaniaKsiazka.plNowości z literatury pięknej – Ziemiożerczyni

W tej książce zaskoczy was magiczny realizm i historia, która balansuje na granicy przerażającej rzeczywistości oraz ludowych wierzeń.

Kiedy bohaterka tej książki była małą dziewczynką, zjadła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. To właśnie wtedy Ziemiożerczyni odkryła w sobie niezwykły dar, który wyznaczył jej życiu nową ścieżkę. A wieść o lokalnej jasnowidzce z prędkością światła roznosi się po okolicy. W związku z tym kolejni krewni zaginionych osób stają przed nią z garstką ziemi i nadzieją na poznanie prawdy. Znajdują się jednak w miejscu, gdzie niesprawiedliwość i zaniedbanie względem kobiet wypływają z każdego zakątka. Tym samym nie ma tutaj przyzwolenia na prawdę.

Książka dostępna od 3 czerwca 2020 roku.

Nowości z literatury pięknej – Szepty z wyspy samotnościSzepty z wyspy samotności - kup na TaniaKsiazka.pl

Bohater tej książki jest pod ogromnym wrażeniem Spinalongi. Wraca na wyspę z ukochaną kilkukrotnie tylko po to, by móc posiedzieć w ciszy i chłonąć niezwykłą atmosferę tego miejsca. A kiedy po raz pierwszy postawił tutaj swoją stopę, poczuł dławienie w gardle, choć nie potrafił powiedzieć dlaczego. Teraz miał przed sobą fotografie zapisków, które sporządził jeden z mieszkańców Spinalongi, Thimios Demetriou. Trędowaty. Czym była dla niego wyspa? Więzieniem czy ziemią obiecaną?

Książka już dostępna.

Nowości z literatury pięknej - sprawdź na TaniaKsiazka.plNowości z literatury pięknej – Ukł(a)dane

Bohaterów w tej powieści jest wielu. Dziewczyna, która już wkrótce bierze ślub i protestujące kobiety w parku. Ponadto nie zabraknie tu ekscentrycznych postaci, które zakopują przedmioty w ogrodzie. Ci bohaterowie nie mają imion. Każdy tu może być każdym lub kimś zupełnie innym. To słodko-gorzkie spojrzenie na współczesny świat, w którym wszyscy jesteśmy do siebie podobni.

Książka dostępna od 1 czerwca 2020 roku.

Nowości z literatury pięknej – Malarz duszMalarz dusz - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jest 1901 rok, Barcelona. Przez miasto przelewa się fala niepokojów społecznych. Ponieważ ubóstwo najbiedniejszych dzielnic kontrastuje wyraźnie z bogactwem dużych, eleganckich alei, wzdłuż których wyrosły już niezwykłe budynki. Symbol nadejścia epoki modernizmu. Bohater książki, Dalmau Sala, syn skazanych na śmierć anarchistów, żyje na granicy dwóch światów. Ponieważ z jednej strony członkowie jego rodziny oraz Emma, kobieta, którą kocha, są zagorzałymi zwolennikami walki o prawa robotników. Tymczasem z drugiej może obracać się w towarzystwie bogatych, dzięki pracy w pracowni ceramiki don Manuela Bello. I nie będzie mu łatwo podążać właściwą ścieżką.

Książka dostępna od 17 czerwca 2020 roku.

Bezgwiezdne morze - zobacz na TaniaKsiazka.plNowości z literatury pięknej – Bezgwiezdne morze

Zachary Ezra Rawlins podąża za syrenim śpiewem, kierowany niewytłumaczalną pewnością, że pisany jest mu zupełnie inny świat niż ten, który zna. Wkrótce na półkach uczelnianej biblioteki odkrywa tajemniczą książkę i pogrąża się w lekturze. Porywa go historia o zakochanych na zabój więźniach, zaginionych miastach i bezimiennych akolitach. Poza tym na jednej ze stron dokonuje niezwykłego odkrycia. W książce starszej od niego zostało opisane zdarzenie z jego dzieciństwa. Czy to w ogóle możliwe?

Książka już dostępna.

Przeczytaj także