Nowości wydawnictwa Mova – lato 2021

Szukacie nowej lektury na wakacje? Jeśli tak, dobrze trafiliście. Przed Wami nowości wydawnictwa Mova na lato 2021. Zobaczcie 5 tytułów książek Movy, które swoją premierę miały lub będą miały w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Nowości wydawnictwa Mova - sierpień 2021

Nowości wydawnictwa Mova – lato 2021

Frances Cha Gdybym miała twoją twarz Nowości wydawnictwa Mova - lato 2021

Gdybym miała twoją twarz — Frances Cha

We współczesnym Seulu o wartości kobiety decyduje przede wszystkim jej wygląd. Kto nie urodził się pięknym, musi radzić sobie inaczej, np. poddając się kosztownym i bolesnym operacjom plastycznym.

Książka Frances Cha to opowieść o pięciu młodych Koreankach, które za poprawienie swojej sytuacji życiowej są gotowe zapłacić bardzo wysoką cenę.

Premiera: 14 lipca 2021 r.
Darmowy fragment: CZYTAJ TUTAJ >>
Link do książki: Gdybym miała twoją twarz

Goliarada Sapienza Spotkanie w Positano Nowości wydawnictwa Mova - lato 2021

Spotkanie w Positano — Goliarada Sapienza

Akcja nastrojowej powieści Goliarady Sapienzy toczy się na początku lat pięćdziesiątych w miasteczku na południu Włoch. Jedna z głównych bohaterek o imieniu Goliarda przybywa do Positano, chcąc poznać okolicę pod kątem mającego tam powstać filmu. Na swojej drodze spotyka Ericę Beneventano, pełną wdzięku, bogatą wdowę, zwaną przez miejscowych „księżną”.

Między kobietami rodzi się niezwykła, głęboka i zażyła przyjaźń, przepełniona tajemnicami i tęsknotą.

Premiera: 28 lipca 2021 r.
Darmowy fragment: CZYTAJ TUTAJ >>
Link do książki: Spotkanie w Positano

Fernanda Melchor Czas huraganów

Czas huraganów — Fernanda Melchor

W małej meksykańskiej wiosce o nazwie La Matosa w mętnych wodach kanału znalezione zostaje rozkładające się ciało miejscowej wiedźmy. Po pomoc do kobiety często zgłaszały się mieszkanki wsi, jednocześnie wzbudzała ona strach wśród mężczyzn. Dlaczego została zamordowana?

Opowieść snuta przez Fernandę Melchor przenosi czytelnika w „mroczny świat, w którym dominują bieda, przemoc, mizoginia i najmroczniejszy erotyzm”.

Premiera: 11 sierpnia 2021 r.
Darmowy fragment: CZYTAJ TUTAJ >>
Link do książki: Czas huraganów 

 

Victoria Mas Bal szalonych kobiet

Bal szalonych kobiet — Victoria Mas

Francja, XIX wiek. W Paryżu działa Szpital Salpêtrière, w którym leczone są chore psychicznie kobiety. Dla pacjentek placówka ta jest jednak piekłem na ziemi.

Pewnego dnia do Salpêtrière trafia Eugénie, młoda kobieta, której „przypadłością” jest to, że widzi i słyszy duchy zmarłych. Jedyną drogą ucieczki z koszmarnego szpitala jest dla dziewczyny współpraca z oddziałową Geneviève, która ma bardzo racjonalne podejście do rzeczywistości. Czy Eugénie uda się ją przekonać o swojej poczytalności?

Premiera: 29 września 2021 r.
Link do książki: Bal szalonych kobiet

Won-Pyung Sohn Almond

Almond — Won-Pyung Sohn

Yunjae urodził się z aleksytymią, czyli brakiem zdolności identyfikowania i rozumienia emocji. Dorastający chłopak na swojej drodze spotyka Gona — niespokojnego rówieśnika, który z kolei nie radzi sobie ze swoją agresją.

Między nastolatkami nawiązuje relacja, która przechodzi ze schematu ofiara-oprawca do zaskakującej przyjaźni.

Premiera: 29 września 2021 r.
Link do książki: Almond

Zobacz także:

Przeczytaj także