Nowości i zapowiedzi literatury pięknej!

Nowości i zapowiedzi literatury pięknej to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników tego gatunku. Poza tym coś dla siebie znajdą tu również ci, którzy poszukują nietuzinkowych i nieco bardziej wymagających historii. A przy tym zabawnych, inteligentnych, nieco sarkastycznych. Każda z tych powieści porusza ważne dla człowieka tematy. Tym samym autorzy rozprawiają o patologiach czasów współczesnych, o braku komunikacji międzyludzkiej czy po prostu o poszukiwaniu własnej tożsamości i miejsca w świecie. Wśród prezentowanych dziś historii znajdziecie kilka gorących hitów, które są już dostępne w sprzedaży. Ponadto nie zabraknie tu również zapowiedzi, na które chwilę przyjdzie nam poczekać. Koniecznie sprawdźcie, po co warto sięgnąć!

Dwa psy przeżyły - kup na TaniaKsiazka.plNowości i zapowiedzi literatury pięknej – Dwa psy przeżyły

Polska, Warszawa, XXI wiek. Świat rządzony lajkami, subami, wyświetleniami. I jeden buntownik, który zamierza wziąć sprawy w swoje ręce i zdyskredytować popularność idiotów. Jest nim Walter, trzydziestopięcioletni warszawiak, któremu marzy się kariera w branży muzycznej. Jednak na razie jego największym osiągnięciem jest komponowanie muzyki do reklam. Poza tym z wyglądu jest tak przeciętny, że znajomi często nie pamiętają jego imienia i mówią o nim ten typ. A on sam nie akceptuje czasu i miejsca, w którym przyszło mu żyć.

Książka dostępna od 6 maja 2020 roku.

Nowości i zapowiedzi literatury pięknej – Ciche dniNowości i zapowiedzi literatury pięknej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Maggie i Frank to tylko z pozoru szczęśliwe małżeństwo. Tak naprawdę mąż i żona już od pół roku nie zamienili ze sobą ani jednego słowa. Tym samym jedzą razem posiłki i śpią w jednym łóżku w coraz bardziej niezręcznym milczeniu. Kiedy pewnego dnia Frank znajduje żonę nieprzytomną na podłodze w kuchni, grunt usuwa mu się spod nóg. Ponieważ wie, że to jego milczenie popchnęło ją do próby samobójczej. Maggie trafia do szpitala, gdzie zostaje wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Nawet jeżeli odzyska przytomność, nigdy nie będzie już taka sama.

Książka dostępna od 20 maja 2020 roku.

Każdy - kup na TaniaKsiazka.plNowości i zapowiedzi literatury pięknej – Każdy

Hamburg, Terminal nr 1. O umówionej porze kilkuletni Janis wychodzi z toalety i rozgląda się za tatą. Chłopiec nie ma przy sobie nic. Żadnych dokumentów czy bagażu, jedynie zwitek amerykańskich dolarów. Obsługa lotniska próbuje zidentyfikować małego pasażera, ale Janis nie zamierza odpowiadać na pytania. Kim jest chłopiec i człowiek, który go zostawił? I co kryje się za tą historią?

Książka już dostępna.

Nowości i zapowiedzi literatury pięknej – BliznaBlizna - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Głównym bohaterem książki jest Jonas Ebeneser, który właśnie zbliża się do pięćdziesiątki. Mężczyzna jest po rozwodzie i zdążył wyremontować pięć kuchni i położył kafelki w siedmiu łazienkach. Jednak brakuje mu talentu do ułożenia sobie życia. Postanowił więc ułożyć sobie śmierć. Pakuje do walizki wiertarkę i wyjeżdża do niewielkiego hotelu Silence gdzieś w kraju jeszcze niedawno ogarniętym wojną.

Książka dostępna od 6 maja 2020 roku.

 Nowości i zapowiedzi literatury pięknej - sprawdź na TaniaKsiazka.plNowości i zapowiedzi literatury pięknej – Ewangelia według św. Józka

Polska, schyłek XX i początek XXI wieku. Czas przełomu. Nadzieje związane z wkroczeniem Polski do Unii Europejskiej, pierwsze budy z zapiekankami i kebabami, oszołomienie galeriami handlowymi, moda na jogę i hummus. Właśnie w tym czasie do konserwatywnej góralskiej społeczności przybywa śniada ciężarna nieznajoma z dalekiego Wschodu. Co stanie się, kiedy opowieść sprzed ponad dwóch tysięcy lat wydarzy się ponownie – jednak tym razem w samym sercu polskich gór? Patchworkową świętą rodzinę tworzy imigrantka Maryśka, jej mąż, cieśla Józek z Rabki oraz ich syn, który przyszedł zaprowadzić pokój wśród rodaków.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także