Nowość od Toma Phillipsa – sprawdźcie to!

Nowość od Toma Phillipsa – sprawdź na TaniaKsiazka.plNowość od Toma Phillipsa to doskonała propozycja dla każdego miłośnika twórczości autora. Poza tym, jak zawsze powody do zadowolenia mają tu wielbiciele literatury faktu i reportaży. Ponieważ już po raz kolejny Phillips serwuje czytelnikom nietuzinkową pozycję, która w błyskawicznym tempie osiągnęła status bestsellera, stając się międzynarodowym hitem. Najnowsza książka pisarza nosi tytuł Prawda. Krótka historia wciskania kitu i na polskim rynku będzie dostępna już od 26 lutego 2020 roku. Czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowość od Toma Phillipsa – kilka słów o książce

Kłamstwa i unikanie prawdy są po prostu zakorzenione głęboko w ludzkiej naturze. Boimy się wyznać prawdę z powodu konsekwencji lub kłamstwo jest po prostu wygodniejsze i bardziej chwytliwe dla ogółu. Niektóre kłamstwa są po prostu uzasadnione. Ponieważ, wymyślając niestworzone historie, znajdując poparcie dla tych historii rozmaitymi dowodami, można po prostu „uratować skórę”.

Czym są jednak kłamstwa XXI wieku w epoce, gdzie każdą tezę można zweryfikować w kilka minut, dzięki wpisaniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę? Czy ludzkość była kiedyś bardziej prawdomówna? Antyszczepionkowcy i płaskoziemcy nie wierzą nikomu, kto śmie kwestionować ich własne teorie. Poza tym Głowy państw (w tym najpotężniejszych mocarstw) w swych przemówieniach wygłaszają niezliczone rodzaje bredni.

Co się dzieje z tym światem? Ależ chwileczkę, przecież my nie jesteśmy lepsi. Czyżby nigdy nie zdarzyło nam się kłamać? Bądźmy szczerzy, bez kłamstw życie byłoby po prostu trudne. A także nudne, ponieważ wtedy nie mielibyśmy sposobności czytać tej książki.

W związku z tym w tej publikacji przeczytacie o rzeczach absurdalnych i nieprawdopodobnych. A mimo to, rzeczach, w które wierzą tysiące, jak nie miliony osób. Począwszy od Wielkiej mistyfikacji księżycowej, mitycznych krainach, propagandzie wojennej, tuszowaniu katastrof, polowaniu na czarownice, widmowych statkach kosmicznych czy, kończąc wreszcie, jak oszukujemy samych siebie na co dzień.

Przypominamy, że nowość od Toma Phillipsa będzie dostępna od 26 lutego bieżącego roku. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Przeczytaj także