Nowość od Stephenie Meyer

Już 11 kwietnia 2017 w polskich księgarniach pojawi się nowość od Stephenie Meyer. Chodzi oczywiście o Chemika. Tym razem autorka bestsellerowej sagi Zmierzch celuje w grupę nieco starszych odbiorców. Jej najnowsza książka to wciągający i mroczny thriller szpiegowski. Skąd taki pomysł? Jak przyznała sama autorka, jest to wynik jej miłości do Jasona Bourne’a i Aarona Crossa. Nie ma więc wątpliwości, że zapowiada się niezmiernie ciekawa lektura.

Nowość od Stephenie Meyer – czego się spodziewać?

Główna bohaterka czytelnikom znana będzie jako Alex. Tak naprawdę tożsamość i imiona zmienia jak rękawiczki. A wszystko dlatego, że pracuje dla amerykańskiej agencji rządowej – tak tajnej, iż nie posiada ona nawet nazwy. Do tej pory kobieta przygotowywała substancje, pomagające śledczym wydobywanie informacji z podejrzanych. Mało myli się ten, kto stwierdziłby, iż są to nowoczesne metody tortur…

Obecnie Alex musi się ukrywać. Wszystko przez zamach na jej życie, w którym straciła najlepszego przyjaciela i współpracownika. Jednak po kilku latach dostaje nowe zlecenie od kolegi z departamentu. Tym razem sytuacja jest o wiele poważniejsza. Jej zadaniem jest wynalezienie broni przeciwko zabójczemu wirusowi, by ocalić miliony amerykańskich obywateli. Jak jednak stwierdzić, czy to zasadzka, czy naprawdę od jej umiejętności zależy los wielu ludzi? Kobieta postanawia jednak zaryzykować. Zgodnie z instrukcjami, porywa mężczyznę, który działa na polecenie mafii narkotykowej i zamierza wywołać epidemię. Jednak nawet najbardziej wymyślne tortury nie są w stanie zmusić go do zeznań. Zupełnie jakby był niewinny…

Alex zaczyna dostrzegać kolejne nieścisłości w przedstawianej historii. Instynkt podpowiada bohaterce, że prawda może być zupełnie inna.

Przypominamy, że nowość od Stephenie Meyer pt. Chemik w sprzedaży pojawi się 11 kwietnia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także