Nowość od Pawła Reszki! Mali bogowie

Nowość od Pawła Reszki. Mali bogowie - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy to nowość od Pawła Reszki. Autor znany jest wszystkim miłośnikom reportaży. Czytelników przekonał do siebie wcześniejszą publikacją Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy.

Kim jest i skąd czerpie tak wiele szokujących informacji, które później obwieszcza całej Polsce w nowych książkach? Paweł Reszka to polski dziennikarz i były korespondent „Rzeczypospolitej” w Moskwie. Na koncie ma również stanowisko szefa działu śledczego „Dziennika”.  Obecnie zaś sprawdza się w zawodzie, reprezentując „Newsweek Polska”.

Nowość od Pawła Reszki – szokujący obraz polskiej służby zdrowia

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak lekarze postrzegają ludzi? Ludzi, którzy do szpitali trafiają najczęściej z osobistym dramatem. Tracą tam najbliższych lub sami zmagają się z ciężką chorobą. Są też oczywiście lżejsze przypadki jak zwykłe zbicie nogi czy złamanie palca. Każdy człowiek trafiający do szpitala czy na izbę przyjęć jest poszkodowany i bez wątpienia potrzebuje pomocy.

Co, kiedy lekarze nie widzą w tobie człowieka? Paweł Reszka, aby napisać tę książkę, wszedł za kulisy szpitali i zatrudnił się jako sanitariusz. Dzięki temu macie szansę poznać szokujący obraz z placówek, w których najbardziej oczekuje się przynajmniej odrobiny empatii i zrozumienia. Okazuje się, że to, co usłyszał tam autor oraz to, co zobaczył, przeraziło nawet jego. Ogromna fala niekończącej się obojętności wobec ludzkiego cierpienia jest tam na porządku dziennym. Ludzie traktowani są jak przedmioty, albo kolejny problem, którego trzeba się jak najszybciej pozbyć.

Autor, znakomity dziennikarz, po raz kolejny udowadnia, że jest posiadaczem niezwykłego talentu. Bystre oko reportera i umiejętność dobierania interesujących tematów sprawiają, że jego książki czyta się z przyjemnością, choć szokują. Liczne nagrody i znaczące wyróżnienia, które zgromadził na swoim koncie, są niezaprzeczalnym gwarantem jego umiejętności.

Jeśli więc poszukujecie kolejnego reportażu, bez grama ściemy i łagodzenia tematu, trafiliście idealnie. Książka Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy w pełni zaspokoi wasz głód na dobrą, ciekawą i przede wszystkim, mrożącą krew w żyłach opowieść.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także