Nowość od Pawła Kapusty – hit w sprzedaży

Gad. Spowiedź klawisza - kup na TaniaKsiazka.plNowość od Pawła Kapusty to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają ci, którzy interesują się literaturą faktu i polskimi reportażami. O Pawle Kapuście zrobiło się głośno na rynku książki, za sprawą lektury pt. Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym, z którą znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jego najnowsza książka również jest reportażem, o którym już jest głośno. Chodzi tu o pozycję pt. Gad. Spowiedź klawisza. To wstrząsające historie ludzi, którzy opowiadają o więziennym życiu z perspektywy strażników. Ludzi, którzy dzień w dzień, przez lata wyjątkowo trudnej służby, pilnują sprawców najokrutniejszych przestępstw.

Nowość od Pawła Kapusty – o piekle polskiego więzienia

Jak już wspomnieliśmy, tym razem autor do głosu dopuszcza gadów. Tak na klawiszy mówi się w gwarze więziennej. Oddziałowi, dowódcy zmian, wychowawcy i dyrektorzy mówią o brudzie tej roboty, już do końca życia pozostającym w psychice. W związku z tym wspominają o szokujących zdarzeniach, z którymi przychodzi im się mierzyć niemal każdego dnia. I o codziennym kontakcie z bandytami, z którymi na wolności nikt nie chciałby mieć do czynienia.

Sam autor ma w tym reportażu cel. Odwiedza zakłady karne, prześwietla gabinety, cele i oddziały, szukając dziur w niewydolnym systemie. W systemie, w którym zbrodniarze mają często więcej przywilejów niż pilnujący ich klawisze. Tutaj pojęcie resocjalizacji dla osadzonego stanowi jedynie sposób uzyskania dodatkowej przepustki. Systemie, który według funkcjonariuszy, w dużej mierze bandytów produkuje, a nie nawraca. Który zaczyna się chwiać. Bo kto chce iść do pracy, w której napięcie sięga zenitu, a pensja bruku?

Poza tym bohaterowie tego reportażu nie owijają w bawełnę i mówią szczerze. Tak, w polskich więzieniach bije się osadzonych. Owszem, jest też problem z nielegalnym kontaktem ze skazanymi – przemyt, handel, noszenie grypsów, telefonów komórkowych i alkoholu. Ponadto kontakty seksualne strażników z więźniami. I praca operacyjna służb specjalnych, pozwalających bandytom na prowadzenie nielegalnych biznesów zza więziennych murów.

Nowość od Pawła Kapusty pt. Gad. Spowiedź klawisza znajdziecie tutaj. Polecamy!

Przeczytaj także