Nowość od Meika Wikinga już niebawem!

Nowość od Meika Wikinga - kup na TaniaKsiazka.plNowość od Meika Wikinga to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości tego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają wszyscy wielbiciele literatury popularnonaukowej. Tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książkami pisarza, zachęcamy gorąco do nadrobienia zaległości. Ponieważ to właśnie jemu czytelnicy na całym świecie zawdzięczają dwa międzynarodowe hity pt. Hygge. Klucz do szczęścia oraz Lykke. Po prostu szczęście. Najnowsza lektura pt. Sztuka tworzenia wspomnień Meika Wikinga na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już od 27 listopada 2019 roku. Nie przegapcie tej pozycji!

Nowość od Meika Wikinga – kilka słów o książce

Jak powstają szczęśliwe wspomnienia? Dlaczego fragment piosenki, zapach albo smak mogą cofnąć nas w czasie do zapomnianych wydarzeń? I czy można nauczyć się tworzyć szczęśliwe wspomnienia i ćwiczyć zapamiętywanie ich na dłużej?

Meik zaczął badać wspomnienia w Instytucie Badań nad Szczęściem. W zeszłym roku pracownicy Instytutu rozpoczęli Badanie Tysiąca Szczęśliwych Wspomnień. W związku z tym poprosili tysiąc osób z 75 krajów o opisanie jednego ze swoich szczęśliwych wspomnień. Tym samym otrzymali bardzo zróżnicowane odpowiedzi. Ale to właśnie one stały się podstawą dalszych badań Meika nad tym, dlaczego właśnie te chwile utkwiły ludziom w pamięci jako radosne. W ten sposób stworzył swoją listę „sześciu składników szczęśliwego wspomnienia”. Następnie Meik opracował rady, jak tworzyć nowe szczęśliwe wspomnienia. Wskazówkami dzieli się w swojej książce Sztuka tworzenia wspomnień.

Książka powstała oparciu o dane badawcze, cytaty z pamiętników, wywiady, międzynarodowe sondaże oraz eksperymenty behawioralne. Tym samym Instytut Badań nad Szczęściem odpowiada na pytanie, jak tworzyć chwile idealne.

Przypominamy, że nowość od Meika Wikinga będzie dostępna na naszym rynku od 27 listopada bieżącego roku. Książkę pt. Sztuka tworzenia wspomnień znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco ją polecamy wszystkim miłośnikom literatury popularnonaukowej.

Przeczytaj także