Nowość od Mateusza Janiszewskiego już w czerwcu!

Nowość od Mateusza Janiszewskiego Ortodroma - zobacz na TaniaKsiazka.plNowość od Mateusza Janiszewskiego to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury faktu i polskich reportaży. Książka pt. Ortodroma będzie dostępna w sprzedaży już od 19 czerwca 2018 roku i gwarantujemy, że zapewni Wam sporo ciekawych faktów i mnóstwo emocji. Mateusz Janiszewski jest ciekawym przypadkiem pisarza. Na koncie ma już wiele publikacji, opowiadań, a nawet tłumaczeń, które wydawał pod różnymi pseudonimami. To także zapalony podróżnik i chirurg, pracujący jako lekarz w m.in. w Timorze Wschodnim i w Tybecie. Nowość od Mateusza Janiszewskiego wiąże się bezpośrednio z jego pasją podróżniczą i zamiłowaniem do żeglugi. O czym opowiada najnowszy reportaż autora? Koniecznie przekonajcie się o tym sami!

Nowość od Mateusza Janiszewskiego – mroźna przygoda

Ernest Shackleton w 1914 wyruszył w podróż na pokładzie Endurance. Wyprawa ta przeszła do historii. Jej cel był jasno określony – Antarktyda. Jednak los nie sprzyjał podróżnikom. Mimo wysiłków całej załogi statek utknął w lodzie. Jeszcze tragiczniejszy wydaje się fakt, że od kontynentu dzielił ich zaledwie dzień żeglugi. Był to początek wyścigu o życie w skrajnie nieprzyjaznym, bezlitosnym i wymagającym pustkowiu.

Ponad wiek później zupełnie inna załoga postanowiła ruszyć na tę samą wyprawę. W rejsie, który miał za zadanie powtórzyć legendarną trasę, wziął udział Mateusz Janiszewski. Na statku był jednym z kapitanów. Szybko jednak okazuje się, że zaplanowana podróż jest znacznie bardziej wymagająca, nie dla podróżnika, dla człowieka. Prezentowany dziś reportaż zabiera czytelników w podróż poza granice ludzkiej wytrzymałości. Autor nawiązuje do najlepszych tekstów podróżniczych i pokazuje świat skrajnie nieprzyjazny. Świat, który mimo swojej nieprzyjazności, przeniknie każdego, kto się na niego otworzy. W swym pojmowaniu bezkresu Janiszewski daje odbiorcy doświadczenie iście conradowskie. Dotknięcie tajemnicy.

Przypominamy zatem, że nowość od Mateusza Janiszewskiego będzie dostępna w sprzedaży już 19 czerwca 2018 roku. Książkę pt. Ortodroma znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i polskich reportaży. Gwarantujemy, że nie pożałujecie, sięgając po tę pozycję.

Przeczytaj także