Nowość od Kalinowskiego już niebawem!

Nowość od Kalinowskiego - kup na TaniaKsiazka.plNowość od Kalinowskiego to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości polskiego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury kryminalnej i sensacyjnej, osadzonej w latach 30. Warto tutaj wspomnieć, że prezentowana dziś książka pt. Śmierć z ogłoszenia w sprzedaży pojawi się już od 13 listopada 2019 roku. Ponadto autor w 2018 roku został nominowany do nagrody Wielkiego Kalibru, jednego z najważniejszych, polskich wyróżnień w świecie kryminalnej literatury. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, dziś jest idealna okazja, by nadrobić zaległości. Sprawdźcie sami!

Nowość od Kalinowskiego – Śmierć z ogłoszenia

Polska lat 30. to epoka ogromnych kontrastów. Ponieważ z jednej strony jest wystawne życie elit pełne rautów, z drugiej – stale rosnące bezrobocie i przestępczość. Kornel Strasburger i członkowie sekcji specjalnej Komendy Głównej nie mają więc łatwo. W tych trudnych społeczno-politycznych okolicznościach muszą się wykazać wyjątkowymi umiejętnościami. A wszystko po to, by odnaleźć córkę wpływowego człowieka. Człowieka, który ma przyjaciół w najwyższych kręgach władzy. Początkowa błaha sprawa zamienia się w serię dramatycznych zdarzeń. Pojawiają się bójki, strzelaniny i pościgi. Do tego tajemniczy morderca, prowadzący swą szaloną grę przy pomocy ogłoszeń zamieszczanych w prasie. Ponadto sprawę utrudniają też ambicje ludzi, chcących zaistnieć w przemyśle filmowym.

Czego jeszcze mogą spodziewać się czytelnicy po tej powieści? Na pewno zemsty, sztuki, zbrodni oraz wielkich gwiazd dwudziestolecie międzywojennego. Bodo, Smosarska, Fogg, Dymsza i Kiepura. Wszystko to na tle Warszawy, Lwowa, Krynicy, Kresów i Bukaresztu. Autor po raz kolejny zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą oraz ukazaniem z reporterskim zacięciem realiów Polski lat 30. Poza tym to odmitologizowany obraz II Rzeczpospolitej. W związku z tym są to największe atuty najnowszej powieści Grzegorza Kalinowskiego.

Przypominamy, że nowość od Kalinowskiego pt. Śmierć z ogłoszenia w sprzedaży będzie dostępna od 13 listopada bieżącego roku. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom kryminalnych i sensacyjnych historii. Autor po raz kolejny serwuje czytelnikom niezwykle wciągającą i intrygującą powieść. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj także