Nowość od Jeffa Vandermeera – powrót w wielkim stylu

Nowość od Jeffa Vandermeera Zrodzony - sprawdź na TaniaKsiazka.plNowość od Jeffa Vandermeera pt. Zrodzony to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Także wielbiciele literatury science fiction mają niemałe powody do zadowolenia. Autor znany jest na całym świecie z nietuzinkowych powieści, które w błyskawicznym tempie stają się bestsellerami. Obecnie zaliczany jest do jednego z głównych twórców nurtu New Weird. Na koncie ma mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym nagrodę Nebula, British Fantasy Award, World Fantasy oraz nagrodę Hugo. Ponadto Vandermeer odpowiada za trylogię The Southern Reach, której pierwsza część stała się kanwą filmu pt. Anihilacja w reżyserii Alexa Garlanda. Jeśli zatem do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję.

Nowość od Jeffa Vandermeera – wciągająca i fascynująca historia

Główną bohaterką powieści jest młoda kobieta Rachel, która żyje, jako poszukiwaczka w zrujnowanym, niebezpiecznym mieście w niedalekiej przyszłości. Miasto jest pełne porzuconych biotechnologicznych wytworów Firmy. Organizacji, która obecnie jest w rozsypce. A ponadto metropolię nęka nieprzewidywalnymi atakami, olbrzymi niedźwiedź. Na jednej z wypraw Rachel znajduje Zrodzonego, małą zieloną bryłkę. Trudno określić, czym właściwie jest – rośliną, zwierzęciem? Jedno jest pewne, znalezisko cechuje niezwykła charyzma. Tym samym bohaterka coraz bardziej przywiązuje się do Zrodzonego. I otacza go opieką, na którą nie może sobie pozwolić. Taka słabość zagraża jej niepewnemu bytowi i jednocześnie irytuje jej partnera, Wicka. Ponadto zaburza, być może na zawsze, delikatną równowagę panującą w bezlitosnym mieście. Mimo to Rachel nie potrafi zrezygnować ze Zrodzonego. I nie przeszkadza jej fakt, że zupełnie nie rozumie, kim ani czym jest. A on wciąż rośnie i stale się zmienia.

Nowość od Jeffa Vandermeera pt. Zrodzony znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom literatury science fiction. Autor po raz kolejny udowadnia, że jego międzynarodowy sukces nie jest kwestią przypadku. Jego najnowsza powieść wciąga bez reszty i zaskakuje, zapewniając czytelnikowi mnóstwo wspaniałej zabawy. Przekonajcie się o tym sami!

Przeczytaj także