Nowość od Ałbeny Grabowskiej!

Stulecie Winnych. Opowiadania - kup na TaniaKsiazka.plNowość od Ałbeny Grabowskiej to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośniczek literatury tej polskiej pisarki. Autorka zdobyła ogromną popularność dzięki bestsellerowej serii pt. Stulecie Winnych. Teraz światło dzienne ujrzy jej najnowszy projekt, który jest ściśle związany ze wspomnianą serią. Książka Stulecie Winnych. Opowiadania będzie dostępna w sprzedaży od 19 września 2018 roku. Przypadnie do gustu nie tylko wielbicielkom całej serii, ale również miłośniczkom literatury obyczajowej i powieści historycznych. Jeśli do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, teraz jest doskonały moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie to sprawdźcie!

Nowość od Ałbeny Grabowskiej – zbiór opowiadań

Tym razem Grabowska postawiła na zbiór opowiadań, połączonych ze sobą wątkami fabularnymi. Czytelniczki wraz z bohaterami wybiorą się w podróż do Warszawy z XX wieku. Natomiast głównymi bohaterkami historii są siostry Ania i Mania Winne. Chociaż jak same się przekonacie, nie tylko one wiodą prym. Wyjątkowy klimat wczesnego PRL robi piorunujące wrażenie. Niemal fizycznie doświadcza się uczuć i emocji, jakich doświadczały główne postaci.

Ania i Mania mieszkają w podwarszawskim Brwinowie, a w ich życiu nie ma miejsca na nudę. Czytelniczki powinny liczyć się z wyjątkowo dramatycznym opisem Wigilii w 1943 roku, której uczestniczkami były właśnie wspomniane siostry. To wydarzenie wpłynie na całe ich życie. Skłoni też odbiorczynie do zadawania pytań odnośnie do ludzkiej natury, potrzeby sprawowania kontroli i nieopisanym tyraństwie. Tyraństwie, którego może dopuścić się jedynie człowiek żądny władzy.

Ale jak już wspomnieliśmy, nie tylko siostry są tu głównymi bohaterkami. Jedną z ciekawych postaci jest mąż Ani. Mężczyzna na skutek licznych zdarzeń i decyzji, które podejmował, stał się królem warszawskiego półświatka. Autorka niezwykle barwnie i lekko opisała jego burzliwe losy, dzięki czemu cały zbiór jest jeszcze bardziej wciągający.

Przypominamy, że nowość od Ałbeny Grabowskiej pt. Stulecie Winnych. Opowiadania będzie dostępna od 19 września bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośniczkom powieści historycznych i obyczajowych. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Ałbena Grabowska udowadnia, że jej ogromny sukces to nie kwestia przypadku.

Przeczytaj także