Nowe książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich

dziecko zdjecieKsiążka to także popularna i świetna forma rozrywki z jaką obcować mogą dzieci. Na dodatek jest to zabawa, która jednocześnie uczy i wychowuje. Duży wkład w rozwój najmłodszych czytelników od lat mają Aleksandra i Daniel Mizielińscy. Prywatnie są małżeństwem, natomiast zawodowo grafikami i absolwentami Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Znani na całym świecie z tworzenia książek dla dzieci i interaktywnych stron internetowych. W portfolio założycieli Hipopotam Studio można znaleźć takie projekty jak babadum.com czy bubole.pl

Jednak Aleksandra i Daniel Mizielińscy to przede wszystkim autorzy licznych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci. Ich dzieło „D.O.M.E.K” w 2010 r. zostało wpisane na międzynarodową Listę Honorową IBBY oraz pojawiło się na tworzonej przez Internationale Jugendbiblithek Liście Białych Kruków. W kolejnych latach międzynarodowych wyróżnień doczekały się także książki, „Co z Ciebie wyrośnie?” i „Mapy”.

W roku 2016 pojawiły się na rynku kolejne tytuły autorstwa małżeństwa Mizielińskich, które bawią i uczą najmłodszych czytelników. Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazały się książki „Podziemnik” oraz „Podwodnik”.

podwodnikPodwodnik” składa się 36 plansz i podczas ich lektury dzieci wyruszą w nieznaną podróż po morzach i oceanach. Przeżyją niesamowitą przygodę rozpoczynającą się stworzeniem własnego okrętu podwodnego, który pomoże im wydobyć skarb z dna morza. Poprzez eksplorację niezmierzonych podwodnych głębin, najmłodsi czytelnicy odkryją także środowiska i zwierzęta jakich jeszcze nie znają. Rysując i czytając ciekawostki, dzieci zbadają całkiem nowy, podwodny świat.

podziemnikPodziemnik” to także blok 36 plansz, lecz tym razem dzieci zmierzą się z całkiem innym środowiskiem. Aleksandra i Danieli Mizielińscy proponują tym razem wyprawę w głąb ziemi. Dzięki rysunkom młody odkrywca będzie mógł zaprojektować własną kopalnię, odwiedzić podziemne miasto, poznać zwierzęta tam żyjące oraz poczuć się jak archeolog, kompletując kości dinozaura. Po tej lekturze podziemny świat nie będzie skrywał już żadnych tajemnic.

Poznaj twórczość Aleksandry i Daniela Mizielińskich z TaniaKsiazka.pl!

Przeczytaj także