Nowe wydanie książki Czerń i purpura!

Czerń i purpura - kup na TaniaKsiazka.plNowe wydanie książki Czerń i purpura to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy poszukują niezwykle emocjonalnych i porywających opowieści. Poza tym na ten tytuł uwagę powinien zwrócić każdy wielbiciel historii opartych na faktach oraz każdy czytelnik, który uwielbia powieści historyczne i wojenne. Jedno jest pewne, książka Czerń i purpura nie pozostawi odbiorcy obojętnym na losy bohaterów. To jedna z tych powieści, która zostaje z czytelnikami jeszcze na długi czas po zakończeniu. Zainteresowani? Koniecznie przekonajcie się o tym sami!

Nowe wydanie książki Czerń i purpura – miłość młodego esesmana do żydowskiej więźniarki

Słowacja, rok 1939. Milena Zinger wywodzi się z szanowanej żydowskiej rodziny prawniczej. Jest też niezwykle uzdolniona muzycznie i właśnie zostaje studentką konserwatorium. Jednak beztroskie życie dziewczyny przerywa wybuch II wojny światowej. Zingerowie w mig stają się obywatelami drugiej kategorii. I od tej pory każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie.

Austria, rok 1939. Franz Weimert ulega wpływom nazistowskiej ideologii i wstępuje do Hitlerjugend. Natomiast po śmierci brata, który zginął podczas walki o Warszawę, zgłasza się na ochotnika do SS. I bardzo szybko przestaje rozróżniać dobro, od zła. Wiosną 1942 roku wybiera służbę w obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Przewrotny los sprawił, że drogi Mileny i Franza przecięły się w najmniej spodziewany sposób. Przerażona dziewczyna zostaje skazana na powolną śmierć, znalazła się w pierwszym kobiecym transporcie do Oświęcimia. Za wszelką cenę chce przeżyć piekło niemieckiego obozu zagłady. I otrzymuję szansę od losu. Kobieta ma zaśpiewać na suto zakrapianych urodzinach swego wroga. Jest nim esesman, który na oczach kobiety, z zimną krwią, zamordował bezbronnego więźnia. Poruszony śpiewem Mileny Franz zaczyna się nią interesować. Tak zrodzi się jedna z najbardziej poruszających i niezwykłych historii miłosnych czasów Holocaustu.

Nowe wydanie książki Czerń i purpura, której autorem jest Wojciech Dutka, znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę powieść każdemu, kto szuka poruszających historii opartych na faktach. To także doskonała propozycja dla wszystkich wielbicieli literatury wojennej i historycznej. Przekonajcie się o tym sami!

Przeczytaj także