Nowe wydanie 13 powodów Jaya Ashera

Nowe wydanie 13 powodów autorstwa Jaya Ashera to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników niezwykle porywających opowieści. Ci, którzy przepadają za ekranizacjami popularnych powieści, również nie mają powodów do narzekań. Platforma NETFLIX stworzyła serial na podstawie ów powieści. Dziś mamy przyjemność zaprezentować wam książkę, która pogodzi oba te typy czytelników. Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Nowe wydanie 13 powodów – absolutny hit

Książka w błyskawicznym tempie znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” i została przetłumaczona na 31 języków. Co sprawiło, że zyskała taką popularność? Z pewnością pomógł jej fakt, iż popularna platforma zdecydowała się wyprodukować na jej podstawie serial. Z tej okazji na rynku pojawiło się nowe wydanie ów powieści z serialową wersją okładki. Dodatkowo czytelnicy w środku znajdą mnóstwo zdjęć pochodzących z planu produkcji. Takie rozwiązanie z pewnością jeszcze bardziej pobudzi wyobraźnię i wzmocni przeżywane emocje.

A o czym opowiada sama historia? Główny bohater to Clay Jensen. Pewnego dnia, po powrocie do domu ze szkoły, pod drzwiami dostrzega dziwną paczkę. Chłopak z zaskoczeniem odkrywa, że w środku znajdują się taśmy magnetofonowe nagrane przez koleżankę ze szkoły – Hannah. I nie byłoby w tym nic złowieszczego, gdyby nie fakt, iż zaledwie dwa tygodnie temu popełniła ona samobójstwo. Owe taśmy zawierają 13 powodów, przez które Hannah popełniła samobójstwo. Jak się okazuje, jednym z nich jest Clay. Dlaczego? Tego bohater dowie się, przesłuchując wszystkie nagrania. Jensen przez całą noc zaczyna kluczyć po mieście. W trakcie tej wędrówki towarzyszy mu głos Hannah. Z każdą mijającą minutą chłopak staje się świadkiem bólu i osamotnienia koleżanki. Jednak przesyłka, którą rozpakował to coś znacznie więcej. Dzięki niej poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach. Prawdę, której nigdy nie miał odwagi stawić czoła.

Im dłużej podróżuje, tym jaśniejsza i przerażająca myśl świta mu w głowie. Przeszłości nie da się cofnąć, a przyszłości nie można powstrzymać.

Książkę z okładką serialową znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także