Nowe reportaże na luty – sprawdźcie!

Zastanawiacie się, jakie nowe reportaże pojawią się jeszcze w tym miesiącu, lub są już dostępne? Przychodzę więc z pomocą! Ponieważ w dzisiejszym zestawieniu znajdziecie najbardziej zajmujące tytuły, które przypadną do gustu każdemu wielbicielowi literatury faktu.

Nie zabraknie tu wciągających reportaży z odległych zakątków naszego globy, czy inspirujących biografii. Jedno jest jednak pewne – na te książki warto zwrócić szczególną uwagę. W związku z tym koniecznie sprawdźcie, co nowego słychać wśród literatury non-fiction!

Nowe reportaże na luty

Alpiniści Stalina - kup na TaniaKsiazka.plAlpiniści Stalina

Witalij i Jewgienij Abałakowowie byli jednymi z najbardziej utalentowanych alpinistów swojego pokolenia. Urodzili się jednak w ponurych czasach Związku Radzieckiego. Tym samym ich historia potoczyła się zupełnie inaczej, niż oboje liczyli. Nigdy jednak nie wyparli się miłości do gór i własnych marzeń. Autor książki z reporterską pasją odkrywa białe plamy w historii światowego alpinizmu.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Miła robótka - kup na TaniaKsiazka.plMiła robótka

Gdy z początkiem lat dziewięćdziesiątych szeroko otwarły się w Polsce wrota kapitalizmu, do szarej rzeczywistości wdarła się zachodnia frywolność i kolorowa obietnica seksualnego spełnienia. W związku z tym ten reportaż to nic innego jak barwna kronika czasów przełomu. Czasów, gdy pod ladą każdej wypożyczalni ukrywano segregator pełen wytartych okładek filmów porno, a w słuchawce po wykręceniu 0-700 kusiły ponętne głosy.

Książka już dostępna.

Nowe reportaże na luty - sprawdź na TaniaKsiazka.plChiny 5.0

Autor w swoim reportażu przybliża czytelnikom model oparty na dyktaturze model rządzenia, postęp technologiczny, wszechobecną cenzurę i zmanipulowane społeczeństwo. Ponadto na tle tego wszystkiego maluje obraz technologicznej przyszłości. Ukazuje, jak Chiny potrafią korzystać z baz danych i sztucznej inteligencji oraz w jaki sposób wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki, w tworzeniu najlepszego na świecie systemu obserwacji.

Książka już dostępna.

Nowe reportaże na luty - sprawdź na TaniaKsiazka.plCo robić przed końcem świata

Zastanawialiście się kiedyś, co właściwie z tym dzisiejszym światem jest nie tak? Naszą rzeczywistością wstrząsają kolejne kryzysy, rozpadają się z pozoru nienaruszalne struktury życia społecznego. A perspektywa takiej czy innej apokalipsy – na skutek zmian klimatu, wojny nuklearnej, wielkiej pandemii albo buntu biednych przeciwko bogatym – wydaje się więcej niż prawdopodobna.

Książka dostępna od 16 lutego 2021 roku.

Jedno życie - kup na TaniaKsiazka.plJedno życie

Megan Rapinoe jest złotą medalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i zdobywczynią niezliczonych nagród i wyróżnień dla najlepszej piłkarki. A pozycję mega gwiazdy umiejętnie wykorzystuje w walce o bliskie jej wartości. Teraz macie okazję poznać ją bliżej. W inspirującej biografii pokazuje, jak realizować marzenia i nie poddawać się w walce o ich spełnienie.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Samotny jak Szwed - sprawdź na TaniaKsiazka.plSamotny jak Szwed

Czytelnicy znajdą tu zbiór reportaży, esejów i rozmów na temat samotności w wydaniu szwedzkim. Autorka opowiada o szwedzkich singlach, rodzinach i indywidualizmie. A także o szwedzkiej duchowości, która realizuje się najlepiej w samotności na łonie natury. Jeśli zatem interesuje was Szwecja i kultura jej mieszkańców oraz styl życia, koniecznie sięgnijcie po tę publikację.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Przeczytaj także