Nowa książka Wiesława Myśliwskiego już w październiku

17 października na nasze półki trafi nowa książka Wiesława Myśliwskiego – Ucho Igielne. Ten wybitny pisarz nie wydaje często, ale każda z jego książek jest doceniana i na stałe wpisuje się w kanon pięknej literatury polskiej. Jego książki są mądrymi refleksami na temat człowieka, jego pamięci i przemijania. Ponadto są napisane wyjątkowo pięknym językiem literackim.

Nowa książka Wiesława Myśliwskiego

Ucho Igielne, nowa książka Wiesława Myśliwskiego jest medytacją nad ludzkim losem i refleksją nad historią, z którą splata się życie człowieka. Wybitny pisarz podejmuje temat spotkania młodości ze starością.

To książka o tym, jak z biegiem czasu wraz z przeżywaniem dramatycznych wydarzeń i z dojrzewaniem zmienia się to, w jaki sposób postrzegamy samych siebie.

Podobanie jak w przypadku poprzednich książek Wiesława Myśliwskiego w Uchu Igielnym też będziemy mieć do czynienia z głęboką literaturą. Zdolność przenikliwej obserwacji, która jest charakterystyczna dla tego pisarza, sprawi, że ta powieść będzie idealna dlaCczytelników spragnionych refleksji o człowieku, jego życiu, pamięci i sensie istnienia.

Fragment Ucha Igielnego, nowej książki Wiesława Myśliwskiego:

Biegłem przez tę dawną dziką, zieloną dolinę do Ucha Igielnego. Stał już na brzegu tych spadzistych schodów, stukał laską w schodek poniżej, sprawdzając, o ile głębiej musi teraz zstąpić niż poprzednim razem. Widocznie stwierdził, że jest dużo głębiej, bo podobnie sprawdził i następny schodek, i następny. Jak można być takim starym, pomyślałem, a nawet zezłościło mnie to. W jego wieku już mało co ze świata zostaje, więc gdzie on idzie, po co?

Wiesław Myśliwski – wybitny pisarz

Wiesław Myśliwski jest jednym z najważniejszych polskich pisarzy współczesnych. Ostatnią opublikowaną jego książką było Ostatnie rozdanie z 2013 roku.

Każda z jego książek jest wielkim wydarzeniem literackim. Dwukrotnie został laureatem Literackiej Nagrody Nike: w 1997 roku za książkę Widnokrąg, a 10 lat później, w 2007 za Traktat o łuskaniu fasoli. Jego książki przetłumaczono na ponad 20 języków. Pisarz urodził się w 1932 roku.

Nowa książka Wiesława Myśliwskiego Ucho Igielne jest dostępna tutaj. W tym miejscu znajdziecie inne powieści tego pisarza.

Czy czytaliście książki Wiesława Myśliwskiego? Zyskały Wasze uznanie?

Przeczytaj także