Nowa książka od Sarah Lark – coś dla kobiet

Nowa książka od Sarah Lark Czas ognistych kwiatów - kup na TaniaKsiazka.plNowa książka od Sarah Lark to doskonała wiadomość dla wszystkich wielbicielek twórczości autorki. Powody do zadowolenia mają również miłośniczki literatury obyczajowej, romansów i kobiecej. Powieść pt. Czas ognistych kwiatów to, kolejna już w dorobku pisarki, niezwykle pasjonująca i wciągająca opowieść, rozgrywająca się w minionych czasach. Ponadto czytelniczki mogą tu liczyć na naprawdę potężny tom i mnóstwo godzin rozrywki. Jedno jest pewne, to wspaniała i barwna opowieść doskonała dla wszystkich miłośników dawnych czasów. Jeśli zatem do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, teraz jest doskonały moment, by nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Nowa książka od Sarah Lark – Czas ognistych kwiatów

Akcja powieści toczy się w 1842 roku, a czytelnicy przenoszą się do Meklemburgi. To właśnie tutaj grupa chłopskich rodzin postanawia wyjechać z małej wioski. W poszukiwaniu lepszego życia skuszeni obietnicami otrzymania kawałka własnej ziemi w odległej Nowej Zelandii. Wśród nich znajduje się główna bohaterka, siedemnastoletnia Ida Lange, która podróżuje wraz z ojcem, surowym luteraninem. Na statek dostaje się również młody chłopak, Karl, który już od dawna podkochuje się w dziewczynie.

Wkrótce okręt Sankt Pauli dociera do Wyspy Południowej i przybija do brzegu. Na miejscu jednak osadników czeka niemiła niespodzianka. Obiecana im ziemia została już przydzielona innym. Wydaje się, że ich plan o lepszym życiu legł właśnie w gruzach. Jednak przybysze nie mają zamiaru tak łatwo się poddawać i zakładają osadę w dolinie rzeki. Ida natomiast ma poczucie, że oto właśnie jej życie zaczyna wymykać się spod jej kontroli. Bliski jej sercu Karl odpływa na Wyspę Północną, by tam poszukać szczęścia. Jedynym wsparciem dziewczyny okazuje się egzotyczna przyjaciółka, Cat, zwana Jasnowłosą Maoryską.

Pewnego dnia życie wszystkich osadników zostaje zagrożone przez olbrzymia powódź, która nawiedza okolicę.

Nowa książka od Sarah Lark pt. Czas ognistych kwiatów znajduje się tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośniczkom literatury obyczajowej i kobiecej. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem autorka przygotowała swoim czytelniczkom.

Inne książki Sarah Lark znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także