Nowa książka od Jo Nesbo – kryminał prosto z Norwegii

Nowa książka od Jo Nesbo Macbeth - kup na TaniaKsiazka.plNowa książka od Jo Nesbo to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. To także wspaniała wiadomość dla każdego, kto lubi i ceni skandynawskie powieści kryminalne. Najnowsza publikacja norweskiego autora nosić będzie tytuł Macbeth i na polskim rynku pojawi się 18 kwietnia 2018 roku. Obecnie Jo Nesbo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, współczesnych autorów gatunku. Co ciekawe, pisanie powieści to nie jedyna pasja tego utalentowanego twórcy. Nesbo jest także muzykiem, tworzy teksty piosenek rockowych oraz popowych. Na swoim koncie ma również serię skierowaną do młodszych odbiorców. Książki dla dzieci ukazały się w cyklu pt. Doktor Proktors Prompepulver. O czym opowiadać będzie jego najnowsze dzieło?

Nowa książka od Jo Nesbo – za krew zapłacisz krwią

Są lata 70., przed Czytelnikiem wyłania się skorumpowane miasto, wypełnione po brzegi przestępcami. Tytułowy bohater to policjant i dowódca jednostki specjalnej. Jako jeden z niewielu pozostał wierny swojej służbie i nie dał się przekupić. Właśnie ma za sobą niebezpieczną i brawurową akcję przeciwko handlarzom narkotyków. To stało się jego przepustką do kariery. Mężczyzna zaczyna piąć się po jej szczeblach, w błyskawicznym tempie znajdując się niemal na szczycie. Macbeth ma również wsparcie wpływowej i pięknej Lady, właścicielki dobrze prosperującego kasyna. Jest jednak zdarzenie z przeszłości, które rzuca cień na życie bohatera. Niegdyś mężczyzna zmagał się z problemem narkotykowym. Szybko jednak okazuje się, że władza uzależnia znacznie bardziej. I jest o wiele niebezpieczniejsza.

Nowa książka od Jo Nesbo jest jak zawsze niezwykle intrygująca i łączy ze sobą wiele wątków. Aż do ostatniej chwili Czytelnik nie wie, jak zakończy się cała historia. Główny bohater to postać bardzo złożona, co sprawia, że niełatwo przewidzieć jego kolejny ruch. Ewoluuje też wraz z rozwojem fabuły, co nadaje mu niezwykle realnych kształtów.

Przypominamy, że nowa książka od Jo Nesbo na polskim rynku pojawi się 18 kwietnia 2018 roku. Powieść pt. Macbeth znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także