Nowa książka od Holly Black już jest!

Nowa książka od Holly Black Zły król - kup na TaniaKsiazka.plNowa książka od Holly Black to doskonała wiadomość dla wszystkich wielbicieli twórczości amerykańskiej pisarki. Powody do zadowolenia mają także miłośnicy literatury młodzieżowej, utrzymanej w konwencji fantasy. Autorka między innymi właśnie takimi historiami podbiła serca czytelników na całym świecie. Jej powieści w błyskawicznym tempie zyskują status bestsellerów i stają się międzynarodowymi hitami. I trudno się temu dziwić. Książki Black zachwycają wyrazistym stylem i specyficznym dla pisarstwa tej autorki urokiem. Poza tym zostały obsypane licznymi nominacjami do prestiżowych nagród oraz nagrodami w zakresie literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji sięgnąć po jej książki, to doskonały moment, by nadrobić zaległości. Książka pt. Zły król jest już dostępna w sprzedaży. Koniecznie sprawdźcie, co takiego mają w sobie historie tej autorki!

Nowa książka od Holly Black – Zły król

Najpierw bestialski mord, potem krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja. Jednak to był dopiero początek. Kiedy wyszło na jaw, że w żyłach Dęba płynie królewska krew, to na Jude spoczęło brzemię odpowiedzialności. Odpowiedzialności za to, by jej braciszek po prostu dożył dnia, w którym będzie mógł przywdziać na swoje skronie koronę. A niemało trzeba sił, by zadawać cios za ciosem i nigdy nie poddawać się znużeniu. I tak oto dziewczyna dostała od życia pierwszą, najważniejszą lekcję. Musiała być silna.

Tymczasem zły król Cardan obejmuje tron elfów, a Jude musi odnaleźć się w niewdzięcznej roli szarej eminencji. A sprawa nie jest prosta. Bo w świecie opętanych żądzą władzy magicznych istot wciąż zmieniają się sojusze i układy. Ponadto niełatwo jest zapanować nad kapryśnym władcą. A do tego Cardan nie zaniedbuje żadnej okazji, by sponiewierać i upokorzyć Jude. Choć wcale nie słabnie jego deliryczna fascynacja dziewczyną.

Wkrótce staje się aż nazbyt jasne, że za sprawą knowań kogoś z bliskiego otoczenia śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża wszystkim, których Jude darzy miłością. Nadchodzi pora, by zdemaskować zdradę. Ale przy tym bohaterka musi sobie przecież poradzić jeszcze z mieszanymi i bardzo żywymi uczuciami, które w niej budzi Cardan.

Nowa książka od Holly Black pt. Zły król znajduje się tutaj.

Przeczytaj także