Nowa książka Marty Dymek!

Nowa książka Marty DymekNowa jadłonomia – taki tytuł nosić będzie nowa książka Marty Dymek, która w sprzedaży pojawi się już 24 maja bieżącego roku. Autorka zyskała ogromną popularność w całej Polsce za sprawą swojej pierwszej publikacji, dotyczącej kuchni roślinnej. Tym razem powraca z tematem, serwując czytelnikom mnóstwo przepisów, gdzie w roli głównej wystąpią polskie warzywa sezonowe.

Nowa książka Marty Dymek – dobre, bo polskie

Za sprawą tej książki będziecie mieli okazję przekonać się, że nasze rodzime warzywa sezonowe sprawdzają się idealnie w światowej kuchni. Bulwa selera po chińsku? Węgierski gulasz z papryki i boczniaków? Turecka zupa soczewicowa? Czy te potrawy brzmią egzotycznie? Myli się ten, kto myśli, że do ich użycia potrzeba wymyślnych składników. Uspokajamy – nie będziecie musieli również podróżować w dalekie kraje, by spróbować egzotycznych rarytasów.

Autorka udowadnia, że aby smacznie zjeść i przeżyć naprawdę ciekawą podróż kulinarną poprzez smaki całego świata, nie potrzeba ani wymyślnych produktów, ani sprzętu. Wszystko za sprawą niepospolitych przypraw i technik, które zostały podpatrzone z innych kuchni. Bazą jednak pozostają niezmiennie polskie warzywa z przydomowego bazaru. Przekonacie się, że składniki znane wam od dziecka mogą codziennie zaskakiwać innym smakiem.

W poszukiwaniu inspiracji Marta Dymek odwiedziła aż 50 krajów. Była między innymi w: Tajlandii, Kalifornii, Maroko, Wietnamie, Korei, Indiach czy na Bałkanach. Roślinne potrawy można spotkać bowiem na całej szerokości i długości geograficznej. I nie ma tu znaczenia, czy znajdujecie się wysoko w górach, czy na zupełnie nizinnych terenach.

Nowa książka Marty Dymek to niekończące się źródło inspiracji, z którego powinni skorzystać wszyscy poszukiwacze ciekawych smaków, wydobytych przy pomocy pospolitych, polskich warzyw.

Przypominamy, że nowa książka Marty Dymek, czyli Nowa jadłonomia, w sprzedaży pojawi się 24 maja 2017 roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także