Nowa książka Lucyny Olejniczak już jest!

Nowa książka Lucyny Olejniczak - zobacz na TaniaKsiazka.plNowa książka Lucyny Olejniczak to doskonała propozycja dla wszystkich miłośniczek twórczości pisarki. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbicielki literatury kobiecej i współczesnej. Najnowsza książka polskiej autorki nosi tytuł Księżniczka i już od pierwszych stron zaciekawia i wciąga. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tej pisarki, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie! Ponieważ książki Lucyny Olejniczak cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelniczek w całym kraju, a jej historie w błyskawicznym tempie zyskują status bestsellerów. Z tego powodu znikają z półek niczym świeże bułeczki. Co autorka tym razem przygotowała swoim wiernym fankom? Koniecznie sprawdźcie to same!

Nowa książka Lucyny Olejniczak – Księżniczka

Czytelniczki poznają tu dwa oblicza głównej bohaterki. Jest to Lena, dorosła kobieta i mężatka oraz Lena, dziewczynka, która dopiero rozpoczyna podróż przez życie. To jedna i ta sama osoba, jednak pierwsza ma bagaż doświadczeń tej drugiej. To przede wszystkim ciężar, z którym musi się zmierzyć po latach księżniczka tatusia. Ponieważ za zamkniętymi drzwiami, w zacnym domu szanowanego inżyniera i budowniczego socjalistycznej Nowej Huty, rozgrywa się dramat pozornie idealnej rodziny. A obserwowany oczami dziecka, nabiera dodatkowej ostrości.

Dorosła Lena po latach wraca do rodzinnego domu, by stanąć z ojcem twarzą w twarz. Chce się przekonać, czy wszystko można wybaczyć. I czy szacunek i miłość wpisane w relację rodzicielską są silniejsze niż pamięć o krzywdzie.

Oto co sama autorka mówi o najnowszej powieści:

Od lat „chodziła” za mną książka z Nową Hutą w tle. Chciałam w niej opisać swoje dzieciństwo na placach budowy kolejnych bloków mieszkalnych, zabawy na podwórku, sąsiadów i wydarzenia, ważne dla każdego nowohucianina. Walka o krzyż, zamach na pomnik Lenina, wizyty sławnych ludzi. Cały ten świat, który już przeminął. Podczas jednego ze spotkań klasowych po latach zagadnęłam koleżankę, z którą wtedy się przyjaźniłam, o jej rodziców. Przyznałam się, że zawsze zazdrościłam jej ojca, eleganckiego inżyniera, szanowanego budowniczego Nowej Huty, obiekt westchnień wszystkich sąsiadek. I wtedy ona opowiedziała mi, jak naprawdę wyglądało jej dzieciństwo, jaki jej ojciec był w domu i dlaczego nigdy nikogo, nawet mnie, swojej przyjaciółki, do tego domu nie zaprosiła.

Książkę pt. Księżniczka znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także