Nowa książka Holly Black już niebawem!

Dlaczego król elfów nie znosił baśni taki tytuł nosi nowa książka Holly Black, która już niebawem pojawi się na naszym rynku. Powieść będzie dostępna od 4 stycznia 2021 roku i jest pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników twórczości pisarki. A tych autorka ma na całym świecie setki tysięcy. Ich uznanie zaskarbiła sobie za młodzieżowe historie fantasy. Najnowsza publikacja nawiązuje do bestsellerowej serii Elfy ziemi i powietrza. Czego możecie się po niej spodziewać? Sprawdźcie!

Nowa książka Holly Black - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Holly Black – kilka słów o tym, co w środku

Cardana kojarzycie z pewnością ze wspomnianej na początku serii. Teraz macie okazję dowiedzieć się o tym bohaterze znacznie więcej. Ponieważ w najnowszej książce autorka prezentuje jego dzieciństwo oraz dorosłość, a także wskazuje na najważniejsze wydarzenia w życiu, które go ukształtowały.

Kiedy Cardan, Najwyższy Król z Elfhame był tylko wzgardzonym przez starsze rodzeństwo królewiątkiem i nocował w stajni, usłyszał historię chłopca, który miał serce z kamienia. Czy to możliwe, że trollka Aslog z Zachodu opowiedziała mu baśń o nim samym? Niezwykłe stworzenie daje mu też do zrozumienia, że każda baśń dorasta, a jej zakończenie może być zmienione poprzez czyny bohaterów. Czy słowa trollowej wiedźmy, podobnie jak ponura przepowiednia nadwornego astrologa, stanowią zapowiedź jego niezwykłego losu i haniebnego końca?

Cardan dorastał na królewskim dworze pod opieką starszego brata, który traktował go niebyt dobrze. Poza tym sam zainteresowany był także niemiły w stosunku do ludzi. A zasłyszana baśń jeszcze niejednokrotnie towarzyszyła mu w życiu. Ostatecznie okazało się, iż przepowiednia istotnie miała wpłynąć na jego los i być albo nie być.

Czytelnicy oprócz wciągającej opowieści, zdradzającej kulisy dorastania Cardana, znajdą w tej książce przepiękne ilustracje. Wszystko to razem tworzy niezwykle atrakcyjną całość dla wszystkich fanów twórczości autorki.

Przypominamy, że nowa książka Holly Black będzie dostępna w sprzedaży od 4 stycznia 2021 roku. Prezentowaną dziś pozycję znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom fantastycznej serii, stworzonej przez Black.

 

Przeczytaj także