Nowa książka od Bartosza Szczygielskiego!

Krew - kup na TaniaKsiazka.plNowa książka od Bartosza Szczygielskiego nosi tytuł Krew i od kilkunastu dni jest już dostępna w sprzedaży. Powieścią powinni zainteresować się wszyscy miłośnicy literatury kryminalnej, bo ten autor ma naprawdę sporo do zaoferowania Czytelnikom. Krew już zdobyła tytuł bestsellera, a zainteresowanie twórczością pisarza stale rośnie. Nic dziwnego, bo Szczygielski dał już popis swoich umiejętności w debiutanckiej powieści pt. Aorta. Wtedy sama Katarzyna Bonda nie mogła doczekać się kontynuacji niezwykle intrygującej historii. Dziś więc z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam kolejną powieść dwukrotnego laureata Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, w kategorii opowiadania.

Nowa książka od Bartosza Szczygielskiego – Krew

Głównym bohaterem powieści jest komisarz Gabriel Byś, który po udziale w strzelaninie zostaje odsunięty od wszystkich spraw. Ponadto prokurator powołał biegłego, który zalecił mężczyźnie obserwację psychiatryczną. Tym samym Byś trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie życie toczy się zupełnie innym rytmem. Szybko okazuje się, że w zamkniętym ośrodku nikt nie jest anonimowy. Dociekliwe spojrzenia pacjentów dosięgną współtowarzyszy dosłownie wszędzie. Czas wlecze się tu niemiłosiernie i nic nie wskazuje na to, by miało wydarzyć się coś niespodziewanego.

A jednak. Spokój i nudę przerywa makabryczne odkrycie, dokonane na terenie szpitala w Tworkach. Znaleziono ludzkie serce i jak łatwo się domyślić, wydarzenie to wzbudza ogromną sensację. Byś czuje, że jest to sprawa, którą powinien się zająć, mimo iż brakuje mu sił do prowadzenia samotnego śledztwa. Szybko jednak prywatne śledztwo komisarza komplikują pewne osoby, które pojawiają się w szpitalu. Ich zdaniem, nie miało tu miejsca żadne morderstwo, a cud. I chcą oni jak najszybciej zamknąć sprawę. Bohater nie ma zamiaru się ugiąć, tym bardziej że wkrótce dochodzi do kolejnej zbrodni.

Jednak zadanie nie jest łatwe. Byś ma coraz większy problem z rozróżnieniem prawdy od wymysłów otępiałego przez leki mózgu. Czy w takich warunkach uda się mu poprowadzić rzetelne śledztwo? I czy znajdzie sprawcę?

Nowa książka od Bartosza Szczygielskiego pt. Krew znajduje się tutaj. Gorąco polecam ją wszystkim miłośnikom polskich kryminałów.

Przeczytaj także