Nieznane życie lodowców – czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Nieznane życie lodowców - kup na TaniaKsiazka.plNieznane życie lodowców to książka, której autorem jest Bjørn Vassnes, czołowy norweski dziennikarz naukowy. Na swoim koncie ma on już sporo tytułów zaliczanych do gatunku popularnonaukowego. Jego najnowszy projekt będzie dostępny w Polsce od 23 stycznia 2019 roku i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tej kategorii. Jeśli zatem to jedna z waszych ulubionych odnóg w literaturze, koniecznie sprawdźcie prezentowaną dziś książkę.

Warto tutaj również jeszcze wspomnieć, że Vassnes pracował na Uniwersytecie w Bergen jako producent medialny. Był inicjatorem i producentem programu Schrödingers katt, emitowanego w norweskiej telewizji w latach 1990-2016. W programie przedstawiano najnowsze wyniki badań naukowych z różnych dziedzin i przybliżano Norwegom naukę w przystępny i często zabawny sposób. Tym samym podobnego wydźwięku czytelnicy mogą spodziewać się w jego najnowszej książce. Koniecznie to sprawdźcie!

Nieznane życie lodowców – odkryjcie sekrety najmroźniejszych zakamarków planety

Zastanawialiście się kiedyś, czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się topniejących lodowców? Czy Wenecji grozi zatonięcie? I czy to możliwe, że klimat, jaki panuje na biegunach, ma wpływ na nasze życie?

Trudno nie zgodzić się z faktem, że katastrofa klimatyczna to termin odmieniany przez wszystkie przypadki. I to już nie tylko przez naukowców. Jednak z jakichś powodów wciąż lubimy ignorować tę kwestię. Łatwiej pomyśleć, że to zwykłe naukowe gadanie, które nie wpływa znacząco na nasze codzienne życie. Przecież nikt z nas nie spodziewa się, iż od lodowców zależy to, co kto dziś zje na obiad. Prawda?

Bjørn Vassnes zabierze czytelników w niezwykle ekscytującą i intrygującą podróż przez historię lodu, z którego pochodzi wszelkie życie na Ziemi. Podczas tej wyprawy dowiecie się, jak lód z kół podbiegunowych jest powiązany z życiem wszystkich mieszkańców planety. Od słonecznej Kalifornii przez gorącą Afrykę, aż do Europy, która nawet nie wie, że korzysta na co dzień z lodów Arktyki. Autor w fascynujący sposób pokazuje kluczową dla istnienia planety zależność wszelkich form życia od lodowców. Ponadto wyjaśnia, jakie realne zagrożenia niosą ze sobą zmiany klimatyczne dotykające kół podbiegunowych. Zagrożenia, które dotyczą każdego człowieka.

Książkę znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także