Niewiarygodne – opowieść na faktach!

Niewiarygodne - zobacz na TaniaKsiazka.plNiewiarygodne. Prawdziwa historia gwałtu to propozycja dla wszystkich tych czytelników, którzy poszukują opowieści opartych na prawdziwych wydarzeniach. Tak jest w przypadku prezentowanej dziś książki. To wstrząsająca, wielowątkowa opowieść o wątpliwościach, kłamstwie i przede wszystkim polowaniu na sprawiedliwość. Poza tym ta historia obnaża, jak bada się współcześnie przypadki napaści na tle seksualnym. I jak często ofiary gwałtów są również ofiarami ludzkiej podejrzliwości. Tytuł oparty jest na materiałach dochodzeniowych oraz obszernych wywiadach z przedstawicielami władz.

Niewiarygodne – kilka słów o powieści

Osiemnastoletnia Marie jedenastego sierpnia 2008 roku zgłosiła się na policję. Zeznała, że zamaskowany mężczyzna włamał się do jej mieszkania w pobliżu Seattle, w stanie Washington i zgwałcił ją. W ciągu kolejnych dni przesłuchań, zarówno funkcjonariusze, jak i bliscy Marie podchodzili do jej opowieści coraz bardziej sceptycznie. W związku z tym policja szybko zmieniła stosunek do sprawy i zaczęła oskarżać bohaterkę o oszustwo. Wytknęli jej nieścisłości w relacji i omówili wątpliwości, jakie wzbudziła w nich dziewczyna. Wówczas Marie załamała się i przyznała, że jej historia to kłamstwo. Tym samym oskarżono ją o składanie fałszywych zeznań oraz publicznie zlinczowano przez osoby z najbliższego otoczenia.

Tyle że ponad dwa lata później detektyw z Kolorado, Stacy Galbraith, otrzymuje sprawę napaści na tle seksualnym. W toku prowadzonego dochodzenia okazuje się, że napaść jest uderzająco podobna do gwałtu, do którego doszło jakiś czas temu w pobliskim miasteczku. W związku z tym Galbraith postanawia połączyć siły z detektyw badającą tamtą sprawę, Edną Hendershot. Wkrótce obydwie kobiety uświadamiają sobie, że mają do czynienia z seryjnym gwałcicielem: mężczyzną, który fotografował swoje ofiary, grożąc, że opublikuje ich zdjęcia w sieci. I zacierał wszelkie ślady przestępstwa z przebiegłością sugerującą doświadczenie zdobyte w armii lub policji.

Książka Niewiarygodne. Prawdziwa historia gwałtu jest już dostępna na polskim rynku i znajdziecie ją tutaj. Warto tutaj wspomnieć, że autorami tej pozycji są zdobywcy Nagrody Pulitzera. Jeśli zatem poszukujecie naprawdę dobrych i wciągających historii, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Przeczytaj także