Niebo na uwięzi – inspiracja dla filmu Jojo Rabbit

Niebo na uwięzi - kup na TaniaKsiazka.plNiebo na uwięzi to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury pięknej, zahaczającej o historię. Książka Christiny Leunens jest już dostępna na polskim rynku. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że ta historia stała się inspiracją dla filmu pt. Jojo Rabbit. Produkcja doczekała się aż sześciu nominacji do tegorocznej nagrody Oscara. Jeśli zatem interesujeWwas, co takiego ma w sobie ta opowieść, koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Niebo na uwięzi – kilka słów o fabule książki

Głównym bohaterem powieści jest Johannes, gorliwy członek Hitlerjugend, dorastający w latach czterdziestych w Austrii po aneksji przez Trzecią Rzeszę. Chłopak po ciężkim urazie podczas nalotu odkrywa, że jego rodzice ukrywają żydowską dziewczynę imieniem Elsa w sekretnym pomieszczeniu w ich dużym, wiedeńskim domu. Początkowo ogarnia go zgroza, ponieważ dobrze wie, jak to może się skończyć. Poza tym nie bez przyczyny dołączył do Hitlerjugend…

Jednak już wkrótce te uczucia przeradzają się zainteresowanie, miłość i w końcu, w obsesję. Po zniknięciu rodziców Johannes odkrywa, że jest jedyną osobą świadomą obecności Elsy w domu. Jak również jedynym człowiekiem odpowiedzialnym za jej przetrwanie. Manipulując i poddając się manipulacji, Johannes obawia się końca wojny. Ponieważ wraz z nią nadejdzie perspektywa utraty Elsy i koniec ich związku. Obejmującego pasję i obsesję, podległość i apatię, miłość i nienawiść.

Film inspirowany tą historią pt. Jojo Rabbit w polskich kinach jest dostępny już od 24 stycznia 2020 roku. Za jego reżyserię i scenariusz odpowiada Taika Waititi. Porywająca powieść psychologiczna, która nie stroniąc od czarnego humoru, odsłania najmroczniejsze zakątki ludzkiej duszy.

Przypominamy również, że książka pt. Niebo na uwięzi jest już dostępna w sprzedaży. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją każdemu miłośnikowi dramatów, literatury wojennej i literatury pięknej. Przekonajcie się sami, co takiego ma w sobie ta historia, iż zainteresowała także świat filmu. I to z jakim skutkiem! Aż 6 nominacji do Oscara! Takie rzeczy nie dzieją się przez przypadek. Sprawdźcie to!

Przeczytaj także