Nic co ludzkie – powieść inspirowana scenariuszem filmu Kler

Nic co ludzkie to książka, która będzie dostępna w sprzedaży już od 29 listopada 2018 roku. Prezentowana dziś pozycja przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom powieści, które powstały na podstawie prawdziwych wydarzeń. Ponadto warto wspomnieć, że autor, Piotr Głuchowski, zainspirował się scenariuszem popularnego i jednocześnie kontrowersyjnego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. Kler.

Nie bez przyczyny to właśnie Głuchowski podjął się tego gorącego tematu w swojej najnowszej książce. Ma on bowiem na koncie już kilka tytułów, które wzbudzały niemałe emocje wśród czytelników. Jak będzie teraz? Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami!

 

Nic co ludzkie – kilka słów o fabule

W jednym z seminariów duchowych wybucha pożar. Kleryk, Leszek Lisowski, ratuje z płomieni dwóch przyjaciół. Są to Andrzej Kukuła i Tadeusz Trybus. Trójka mężczyzn po święceniach spotyka się wspólnie w każdą rocznicę ocalenia. Jednak pewnego razu jedno z tych widzeń kończy się tragicznie. Tym samym nieprzewidywalny los wystawi wiarę i powołanie trzech księży na niezwykle trudną próbę.

Główną bohaterką powieści jest Ludmiła Zakrzewska, dziennikarka, która prowadzi śledztwo w sprawie kościelnej pedofilii. Kobieta stanie przed jednym z fundamentalnych wyborów między miłością a godnością.

Czytelnicy w książce znajdą rozwinięte wątki filmowe, ale nie tylko. Piotr Głuchowski ujawnia życiorysy bohaterów oraz dodaje wiele nowych historii, które zrodziły się z faktów. W związku z tym tworzy zupełnie nową i wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła.

Jak sam autor wspomina, postać głównej bohaterki została stworzona na wzór jego kolegów, reporterów. Na kim dokładnie? Na Bożenie Aksamit z Trójmiasta, Małgorzacie Bujarze z Rzeszowa, Marcinie Kąckim z Poznania, Marcinie Kowalskim z Kruszwicy i Marcinie Wójciku z Warszawy. Oni wszyscy przyczynili się do powstania Ludmiły Zakrzewskiej.

Przypominamy, że książka pt. Nic co ludzkie będzie dostępna w sprzedaży od 29 listopada bieżącego roku. Powieść Głuchowskiego znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury, która swoje źródło ma w prawdziwych wydarzeniach. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Przeczytaj także