Nibynoc Jay Kristoff – niezwykła powieść fantasy

Nibynoc - zobacz na TaniaKsiazka.plNadchodzący wielkimi krokami miesiąc, okazuje się czasem gorących premier. Nibynoc to kolejna powieść, która światło dzienne ujrzy we wrześniu, a dokładnie 27. Tym razem jest to książka skierowana do miłośników literatury fantasy. Jeśli komuś wydaje się, że w tym gatunku przemaglowano już każdą koncepcję i nie da rady stworzyć już magicznego świata bez powielania schematów, to źle mu się wydaje. Jay Kristoff udowadnia, że współczesna fantastyka ma się bardzo dobrze i warto po nią sięgać. Aby poznać więcej szczegółów na temat książki, koniecznie czytajcie dalej!

Nibynoc – czyli trzy słońca i rodząca się ciemność

Główna bohaterka to szesnastoletnia Mia Corvere, która jedynie dzięki szczęściu przeżyła rebelię wszczętą przez jej ojca. Ten nie miał tyle szczęścia, został okrzyknięty zdrajcą i powieszony. Samotna dziewczyna wiedzie życie zbiega, ukrywając się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Na karku ma dawnych towarzyszy ojca oraz senat. Wszyscy chcą ją pojmać. Ale Mia nie jest tak do końca bezbronna. Posiada niezwykły dar, dzięki któremu potrafi rozmawiać z cieniami. To właśnie ta niezwykła umiejętność doprowadza ją do drzwi emerytowanego zabójcy. Przed dziewczyną pojawia się widmo przyszłości, jakiej nigdy wcześniej sobie nie wyobrażała.

Tym samym Mia trafia do Czerwonego Kościoła i zaczyna zgłębiać tajniki fachu u najbardziej niebezpiecznych zabójców Republiki. W tym miejscu nie ma przestrzeni dla przyjaźni i sentymentów. Tutaj czeka ją wiele prób i zdrad. A najmniejsze nawet potknięcie oznacza śmierć. Jednak jeśli uda się jej przejść inicjację, zostanie przyjęta w poczet wybrańców Pani od Błogosławionego Morderstwa. Dzięki temu natomiast będzie już tylko o krok od tego, czego naprawdę pragnie.

A największym marzeniem Mii jest zemsta na osobistościach, które doprowadziły do rozpadu jej rodziny i śmierci ojca.

Przypominamy, że książka pt. Nibynoc w sprzedaży pojawi się 27 września bieżącego roku. Polecamy ją gorąco wszystkim miłośnikom literatury fantasy. Jeśli poszukujecie ciekawej historii i niebanalnej fabuły, koniecznie zapoznajcie się z powieścią stworzoną przez Jaya Kristoffa.

Przeczytaj także