Neverworld Wake – książka dla młodzieży

Neverworld Wake - zobacz na TaniaKsiazka.plNeverworld Wake to książka Marishy Pessl, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej. Po tę powieść powinni sięgnąć także ci, którzy poszukują nietuzinkowych historii. Książka, stworzona przez Pessl, charakteryzuje się niepokojącą konstrukcją świata przedstawionego, gęstą atmosferą oraz niezwykle wciągającym wątkiem psychologicznym. Jeśli zatem uwielbiacie wciągające historie, które trzymają w napięciu i niepewności aż do ostatniej strony, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po tej powieści.

Neverworld Wake – śmierć, która zmienia wszystko

Główną bohaterką powieści jest Beatrice Hartley oraz kilku jej najlepszych przyjaciół. Wspólnie tworzą świetną ekipę. Jednak wszystko diametralnie się zmienia, kiedy umiera Jim, muzyczny geniusza i chłopak Beatrice.

Mija rok od zakończenia szkoły. Beatrice wraca do Wincroft, nadmorskiej posiadłości, gdzie spędzali razem wiele wspólnych wieczorów. To właśnie tam dzielili się także tajemnicami i planowali zmienianie świata. Bohaterka ma nadzieję, że uda się jej uzyskać odpowiedzi na niezwykle mroczne pytania, dotyczące okoliczności śmierci Jima. Tym samym dziewczyna podejrzewa, że jej przyjaciele wiedzą znacznie więcej, niż chcą zdradzić. Przez to Beatrice czuje, że nigdy nie pozna prawdy.

Nastaje ranek po okropnej burzy. Do drzwi puka tajemniczy mężczyzna i beztrosko oznajmia coś, co wydaje się nierealne. Zatrzymał się czas i zapętlił w wiecznym powtórzeniu. A mogą je przerwać tylko wtedy, jeśli podejmą niezwykle trudną decyzję. Okazuje się, że bohaterka otrzymuje ostatnią szansę, by poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania. I ostatnią szansę, by żyć… Wkrótce też wyjdzie na jaw, że jej przyjaciele rzeczywiście wiedzieli znacznie więcej, niż chcieli powiedzieć. Ponadto sama bohaterka również wie coś, o czym nie do tej pory nie miała pojęcia…

Właśnie tak zaczyna się niebezpieczna pętla w Neverworld.

Książkę pt. Neverworld Wake znajdziecie tutaj. Jeszcze raz polecamy ją gorąco wszystkim miłośnikom nietuzinkowych i wciągających historii. Gwarantujemy, że powieść Marishy Pessl zadowoli nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Autorka książki doskonale wie, jak poprowadzić akcję, by zainteresować i zaskoczyć czytelnika. Dzięki temu cała historia jest niezwykle dynamiczna i nie pozwala na nudę.

Przeczytaj także