Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow. Książka na miarę Pottera?

Już niedługo, 17 października, swoją premierę będzie miała ciekawa książka dla dzieci i młodzieży. Chodzi oczywiście o Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow. To pierwszy tom serii, której autorką jest australijska pisarka Jessica Townsend.

Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow – zapowiedź

Główną bohaterką tej powieści dla dzieci jest Morrigan Crow. Zdaje się, że dziewczynka ma strasznego pecha. Nie dość, że urodziła pechowego dnia, pod pechową gwiazdą, to jeszcze przynosi pecha innym. Mówi się, że pechowe dzieci nie żyją długo, ponieważ zawsze umierają w swoje 11-ste urodziny.

Morrigan, chociaż nie do końca daje wiarę tym zabobonom, to jednak zaczyna się niepokoić. Tym bardziej że jej najbliżsi zamiast na urodziny, zaczynają szykować się na jej pogrzeb. 11-ste urodziny dziewczynki będą jednak wyjątkowe.

W chwili, gdy Morrigan kończy 11 lat, w drzwiach jej domu zjawia się niecodzienny gość z propozycją nie do odrzucenia. Jupiter zabiera naszą bohaterkę z pechowego świata, w zupełnie inne miejsce. Rudowłosy mężczyzna zabiera ją w pojeździe przypominającym pająka do innego, bajecznego wymiaru, do Nevermoor.

Żeby zostać przyjętą do społeczności Nevermoor, Morrigan musi zdać test, a właściwie to cztery niebezpieczne testy. Dziewczynka bardzo chciałaby, żeby jej się to udało, ale nie jest pewna, czy potrafi coś więcej niż przynosić pecha.

Udany debiut literacki

Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow to pierwsza część cyklu, który ze względu na swój magiczno-przygodowy charakter często zestawia się z Harrym Potterem. W rodzimej Australii i innych krajach, w których już ukazały się te książki Jessici Townsend, szybko zyskały popularność i stały się bestsellerami. Nic dziwnego, większość z nas niezależnie od wieku uwielbia książki, w których króluje wyobraźnia. Czy to faktycznie książka na miarę Pottera? Myślę, że będziemy w stanie to ocenić dopiero po jej przeczytaniu. 😉

Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow to powieściowy debiut Jessici Towsend. Z pewnością możemy stwierdzić, ze to bardzo udany start literacki.

Już niedługo w Polsce zostanie wydane tłumaczenie kolejnej części Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow.

Wszystkich małych i dużych fanów Harrego Pottera zachęcam do sięgnięcia po tę książkę. W naszej księgarni znajdziecie ją tutaj.

Ja już nie mogę się doczekać tej premiery, a Wy?

Przeczytaj także