Natura czasu i przestrzeni – nowa książka Stephena Hawkinga

Natura czasu i przestrzeni - kup na TaniaKsiazka.plNatura czasu i przestrzeni to książka stworzona przez Stephena Hawkinga oraz jego dobrego kolegę po fachu, Rogera Penros. Panowie wspólnie zastanawiają się nad tajemnicą wszechświata, sprawiając, że nawet amatorzy tematu wyciągną z tej debaty mnóstwo ciekawych i nierzadko zaskakujących informacji. Chociaż Hawking zmarł w tym roku, pozostawił po sobie mnóstwo ciekawych teorii i niezwykłych odkryć w dziedzinie astrofizyki. Tym samym proponowana dziś pozycja przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i książek popularnonaukowych. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem, co do powiedzenia miał ten niezwykły człowiek i naukowiec.

Natura czasu i przestrzeni – ciekawa i przystępna debata

Tak, zgadza się. Prezentowana dziś książka to tak naprawdę debata pomiędzy dwoma wielkimi fizykami – Stephenem Hawkingiem i Rogerem Penros. We wspólnym dziele poruszają mnóstwo kluczowych zagadnień. Analizują geometrię wszechświata, inflację kosmiczną, cykliczne teorie kosmosu, a także pochylają się nad paradoksem utraty informacji w czarnych dziurach. A wszystko zapisane i objaśnione w niezwykle przystępnym i prostym stylu, który trafi do każdego odbiorcy.

Natura czasu i przestrzeni pokazuje nam stanowiska obu słynnych naukowców. Jest też zapisem wykładów i dyskusji, toczących się podczas sesji, która odbyła się w Isaac Newton Institute for Mathematical Sciences na uniwersytecie w Cambridge. Książka zawiera przystępne wyjaśnienia podejść dwóch wielkich fizyków do największych, dotychczas nierozwiązanych problemów grawitacji i kosmosu. Ale przyjemny język to nie jedyna zaleta tej niesamowitej pozycji. Czytelnicy znajdą tu również specyficzne poczucie humoru, z którego słynął Hawkinga. Wszystko to sprawia, że jest to książka idealna nie tylko dla tych, którzy uwielbiają twórczość astrofizyka. Każdy, kto choć trochę interesuje się astronomią, znajdzie tu coś dla siebie.

Mimo wszystkich niesamowitych osiągnięć fizyki, zarówno Hawking i Penrose wiedzą, że naukowcy muszą wykonać jeszcze wiele pracy, zanim uda im się odkryć zasady kwantowej teorii wszechświata. O ile w ogóle jest to możliwe.

Książkę pt. Natura czasu i przestrzeni znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i pozycji popularnonaukowych.

Przeczytaj także