Natalia Fiedorczuk-Cieślak – spotkanie z autorką.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak to jedno z najgorętszych nazwisk mijającego roku w literaturze reportażu. Autorka napisała mocną, nieco depresyjną książkę o macierzyństwie i otrzymała za nią Paszport Polityki 2016. Niewątpliwie jej głos na temat współczesnego macierzyństwa jest mocno przygnębiający, ale nie można mu odmówić odwagi i wyrazistości. Spotkanie z autorką Jak pokochać centra handlowe odbędzie się w białostockiej Kawiarni Lalek w ten czwartek (6 kwietnia) o godzinie 18. Spotkajmy się na miejscu – ekipa TaniejKsiążki.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak – jak być matką.

Nie wszyscy się zgadzają z obrazem macierzyństwa, jaki przedstawiała Natalia. Jedni są oburzeni, inni mówią: to moje myśli. Jednak nikt nie odmówi Natalii tego, że wzburzyła gładką taflę wody.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak nie od razu była pisarką. Na co dzień przede wszystkim jest muzykiem i instrumentalistką. Nie tylko śpiewa, ale także jest producentką muzyczną. Do grona swoich największych sukcesów może także niewątpliwie zaliczyć stworzenie muzyki do spektaklu i filmu dokumentalnego. Wydała także płyty: Go, Dare i On Being Sane in Insane Places. Jednak to dopiero jej debiutancka książka przyniosła jej prawdziwy rozgłos.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak i trochę gorzkich słów.

Mimo, iż obraz macierzyństwa przedstawiony przez Natalię w Jak pokochać centra handlowe jest dosyć ponury i mówi się, że “zniechęca do rodzicielstwa”, niewątpliwie jest głosem ważnym i wartym wysłuchania. Natalia poruszyła w swojej książce wiele ważnych problemów takich jak: depresja poporodowa, trudy codziennej opieki nad dzieckiem i trudy zmagania się z polską, szaroburą rzeczywistością. Do tego dodała relacje z ojcem dziecka i szukania sposobów na uciekanie ze świata nowej, przytłaczającej dla niektórych ludzi rzeczywistości.

Z jej głosem wiele matek z pewnością się nie zgodzi, i to nie tylko dlatego, że wypada być szczęśliwym, ale głównie dlatego, że mają po prostu inne doświadczenia. Natalia przedstawiła obraz macierzyństwa pewnej grupy matek, ale poruszyła też kilka problemów wspólnych dla wszystkich kobiet wychowujących dzieci w Polsce.

Warto przyjść.

Zachęcamy Was do udziału w spotkaniu z Natalią, sami także będziemy obecni.

Zapraszamy i polecamy – ekipa TaniejKsiazki.pl.

Miejsce spotkania: Białostocki Teatr Lalek, Kawiarnia Lalek, ul. Kalinowskiego 1, 6 kwietnia 2017 roku, godzina 18.

Do zobaczenia!

Przeczytaj także