Co słychać u Stephena Kinga? Najnowsze książki mistrza wydane w 2016 roku.

Książki Kinga to niezwykle mroczne horrory, podsycone fantastyką i magią. Mistrz przenosi każdy możliwy lęk, a nawet taki, którego jeszcze nie potrafimy nazwać, na karty swoich książek. Niemal każdy z nas kiedyś przeczytał jakąś książkę Kinga, lub obejrzał adaptację, która powstała na bazie jego twórczości. Jest niezwykle aktywnym pisarzem. Każdego roku wydaje kilka nowych tytułów. W tym roku skończył 69 lat i jak policzono wydał do tej pory około 70 książek.

W jego twórczości, którą należy uznać za nieco makabryczną i niepokojącą, można odnaleźć wiele inspiracji z jego własnego życia. Wielokrotnie miał do czynienia ze śmiercią, już jako 11-latek fascynował się seryjnymi mordercami, mieszka w nawiedzonym domu i… obsesyjnie unika wszystkiego, co ma związek z liczbą 13. W tym roku jak zwykle zachwycił fanów wydając kolejne nowe tytuły, w tym po raz pierwszy sięgnął po gatunek czysto kryminalny.

Sprawdź, jakie nowe tytuły mistrza horroru ukazały się na rynku w tym roku.

4. Książki Kinga – Bezsenność

BBezsennośćohaterem Bezsenności jest Ralph Roberts, który po śmieci żony zaczął mieć problemy ze snem. Ten dziwny stan, w którym się pogrąża, czuwanie połączone z potwornym zmęczeniem – to mało. Ralph zaczyna inaczej postrzegać ludzi. Zauważa, że niektórzy z nich mają nad sobą aury, które czasami przybierają kształt świetlistych wstążek. W tym czasie w miasteczku, w którym mieszka Ralph, wybucha konflikt społeczny związany z powstaniem ośrodka wykonującego zabiegi aborcyjne. Wydaje się, że oburzenie ludzi nie skończy się na protestach. Ktoś planuje zamach na ośrodek i to taki, który pociągnie za sobą życie wielu ludzi.
Bezsenność była nominowana do nagrody Brama Strokera w kategorii Najlepsza powieść.

3. Książki Kinga – Mroczna Połowa

 Mroczna PołowaThad Beaumont to odnoszący sukcesy autor kryminałów. Jednak prawdziwy rozgłos na literackim rynku przyniosły mu książki pisane pod pseudonimem George Stark, gdzie głównym antagonistą był morderca, Alexis Machine. Pewnego dnia pojawia się człowiek, który chce ujawnić prawdziwą tożsamość autora książek o Machine’u. W efekcie Thad decyduje się publicznie pogrzebać swoje literackie psuedo-ego. To wydarzenie staje się jednak początkiem niezwykle brutalnych morderstw, które zaczynają zataczać swój krwawy krąg wokół Thada. W dodatku choćby pisarz bardzo chciał, nie może się wyprzeć związku z nimi, ponieważ na miejscach zbrodni pojawiają się jego odciski palców. Czy Thad jeszcze wie, kim jest?

2. Książki Kinga – Pan Mercedes

Pan MercedesTa książka to w pewnym sensie debiut Stephena Kinga. Po raz pierwszy napisał powieść stricte detektywistyczną (hard-boiled). Pan Mercedes otwiera trylogię z głównym bohaterem, emerytowanym detektywem Billem Hodgesem. Antagonistą w tej historii jest Brady Hartfield, który pewnego dnia wjeżdża w tłum ludzi starym Mercedesem, zabijając osiem osób i wiele ciężko raniąc. Psychopata tak zachwycił się swoim dziełem, że zamierza zrobić to jeszcze raz. Detektyw Bill Hodges ma niewiele czasu, żeby powstrzymać szaleńca. Od tego, czy mu się uda, zależy życie tysięcy ludzi. King jak zwykle zabiera nas w podróż do umysłu obsesyjnego, paranoidalnego mordercy.

1. Książki Kinga – Koniec warty

Koniec wartyKsiążka zamykająca trylogię kryminalną z detektywem Billem Hodgesem. Tym razem mistrz suspensu nie potrafił się oprzeć i wprowadził do ostatniej książki elementy paranormalne. Zabójca, który lubował się w rozjeżdżaniu ludzi na ulicach kradzionym Mercedesem SL500, teraz leży w szpitalu w stanie agonalnym. Jednak to nie oznacza, że wielkie zło, które czai się pod jego zamkniętymi powiekami nie będzie miało już głosu. Coś trudnego do nazwania, w końcu otrzymało swoją szansę. Tym razem emerytowany detektyw będzie musiał zmierzyć się z czymś trudniejszym do uchwycenia, niż jeden zły człowiek.

Powiedzenie, że Stephen King ma talent, to rzeczywiście zdecydowanie za mało. Ten człowiek zabiera nas do miejsc, do których później powracamy w najstraszniejszych snach. Ale co najdziwniejsze i niezwykle niepokojące, wciąż chcemy więcej.

Przeczytaj także