Najlepsze prezenty dla fanów DIY!

Polecam absolutne hity w swojej dziedzinie. Książki, które zdradzają sekrety DIY (Do It Yourself). Już dziś możesz podarować komuś topowe poradniki na temat szycia, naturalnych kosmetyków, czy sztuki robienia czegoś z niczego. Zostań mistrzem DIY we własnym domu i podziel się tajnikami tej wiedzy z najbliższymi Ci osobami.

Przekonaj się, że Ty też potrafisz. Zachęcaj innych do odkrywania swoich pasji, do kreatywnego tworzenia nowych przedmiotów. Znajdziesz tu wiele fantastycznych porad dotyczących codziennych czynności, prostych, acz często niepotrzebnie skomplikowanych spraw. A kto wie, może właśnie szycie lub przygotowywanie świątecznych ozdób lub kiszonek stanie się także Twoją pasją? 🙂

Tajniki DIY z Red Lipstick MonsterTajniki DIY z Red Lipstick Monster – Ewa Grzelakowska-Kostoglu

Ewa Grzelakowska-Kostoglu, czyli RED LIPSTICK MONSTER nie bała się pokazać na własnym przykładzie, jak makijaż potrafi upiększyć twarz. O kosmetykach i ich nakładaniu wie niemal wszystko i co ważniejsze: potrafi tę wiedzę przekazać innym. A ponieważ świat kosmetyków to jej żywioł, postanowiła nauczyć się także tego, jak można zrobić je samodzielnie, bez przepłacania w drogeriach. W tej książce znajdziesz nie tylko kosmetyczne Do It Yourself, ale także wiele sposobów na własnoręczne wykonanie pięknych i praktycznych przedmiotów.

Kosmetyki naturalne DIYKosmetyki naturalne DIY – Jovita Vysniauskiene, Lena Sokolovska, Migle Tylaite

Konsumenci zaczęli czytać etykiety i to nie tylko te na opakowaniach produktów żywnościowych, ale i na kosmetykach. Czytają i zastanawiają się, a czym jest ta substancja, a czy ona jest szkodliwa. Te pytania, często zadawane przez kobiety w ciąży sprawiły, że zaczęto bliżej przyglądać się kosmetykom i okazało się, że nasza skóra wchłania wraz z nimi naprawdę pokaźną ilość chemii. Kosmetyki naturalne DIY to nie tylko sposób na własnoręczne wykonanie kosmetyków bez chemii, ale także na przygotowanie produktów naturalnych, za które nasza skóra nam po prostu podziękuje.

Twoje DIY – Kasia OgórekTwoje DIY

Moda na DIY w Polsce i na świecie rozkręca się na dobre. Powstało wiele poradników, które doradzają jak własnoręcznie wykonać domowe kosmetyki, kiszonki, coś fajnego uszyć, zrobić zabawki i oczywiście coś upichcić. Z kolei Kasia Ogórek jest mistrzynią we własnoręcznym wykonywaniu pięknych przedmiotów. Dzięki jej technikom stworzymy rzeczy niepowtarzalne, przepiękne i po prostu nasze. 🙂

Cukiernia kosmetyczna – Adriana SadkiewiczCukiernia kosmetyczna

Większość blogów, które odniosły sukces łączy jedno: pasja ich autorów/autorek do tego, co robią i o czym opowiadają. Pasja jest bazą. Tak samo jest w przypadku Adriany Sadkiewicz, która przygotowuje kosmetyki, które do złudzenia przypominają smakowite słodycze. Teraz nauczy Ciebie jak to robić, jak zaskakiwać znajomych i przygotować kosmetyki, które nie tylko pachną, pielęgnują ciało ale także przepysznie wyglądają.

Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka – Tomasz KopyraPiwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka

Jeżeli chodzi o piwo to coraz bardziej wybrzydzamy. Szukamy wyjątkowych smaków, kosztujemy nowe smaki i chcemy jakości! Coraz więcej osób bierze sprawy w swoje ręce i robi piwo w zaciszu własnych domów. Autor tej książki o piwie wie chyba wszystko i chętnie podzieli się z Tobą tą wiedzą. Opowie, jak samodzielnie uwarzyć wspaniały trunek i udowodni, że jest to zadanie na poziomie ugotowania zupy. A efekt? Jakość, jakość, jakość.

Wielka księga inspiracji – Ewa RokitnickaWielka księga inspiracji

Kolejna książka autorki bestsellerowego tytułu Co za szycie! Tym razem Anna Maksymiuk-Szymańska podpowie, jak uszyć najprawdziwsze ubrania dla własnych dzieci i udowodni, że ty też to potrafisz! Dzięki niej przekonasz się, że uszycie bluzy z kapturem czy sukienki z falbanką nie jest niczym trudnym, a dzieci z fascynacją będą obserwować, jak powstaje dokładnie takie ubranie, o jakim marzyły i w dodatku uszyte przez ich mamę. 🙂

Ch**owa Pani Domu – Magdalena KostyszynCh**owa Pani Domu

Ten poradnik to DIY zupełnie innego rodzaju. Nie dowiesz się z niego, jak własnoręcznie coś wykonać, ale raczej jak nie robić nic. Magdalena Kostyszyn pewnego dnia odkryła, że kobiety starają się za bardzo i odbierają sobie wszelkie przyjemności życia. Teraz podpowie Ci na własnym przykładzie, jak sobie odpuszczać i  nie zaharowywać się na śmierć w świecie domowych obowiązków.

Sztuka fermentacji – Sandor Ellix KatzSztuka fermentacji

Dawniej kiszonki kojarzyły nam się z zimą, słoikami babci i dwoma rodzajami warzyw. Okazuje się jednak, że kisić można właściwie wszystko i odkrywać zupełnie nowe smaki w swojej kuchni. A jak wiele osób to robi, udowadnia właśnie ta książka, która stała się światowym bestsellerem. Jej autor, Sandor Ellix Katz, nie tylko zabierze cię w świat kiszonek ale powie także, dlaczego warto do tego świata w ogóle wkraczać.


To naprawdę niesamowite, że filozofia DIY wkracza z taką siłą do naszych domów. W czasach, kiedy możemy kupić wszystko, a wielu z nas na to stać, uczymy się, jak robić rzeczy własnoręcznie nie dlatego, że musimy, ale dlatego, że chcemy.

Za DIY kryje się oryginalność, duma, kreatywność, ekologia i nieograniczone wręcz pomysły. Więcej polecanych przeze mnie książek DIY znajdziesz tutaj. Zajrzyj też do innych propozycji TanioKsiążkowych pomysłów na prezent, które znajdziesz w tych artykułach:

KSIĄŻKI Z HUMOREM IDEALNE NA PREZENT!

NAJLEPSZE KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA NASTOLATKI

KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA FANÓW SKANDYNAWSKICH KLIMATÓW

prezenty

Wesołych Świąt w rytmie DIY. 🙂

Przeczytaj także